Активісти розповіли про приховану агітацію в «день тиші»

15:10 30 Березня 2019

Активісти розповіли про приховану агітацію в «день тиші»

Фото: chesno.org

Декілька днів тому на багатьох білбордах та сітілайтах з’явилася реклама у вигляді гасел, яка не містить згадок про кандидатів, але стилізована під їхню агітацію. Сьогодні зранку Рух ЧЕСНО виявив у Києві декілька таких бордів, які нагадують агітацію Володимира Зеленського, Петра Порошенка та Юлії Тимошенко, але не містять вихідних даних. Варто зазначити, що формально така реклама не є порушенням виборчого законодавства.

Про це повідомляють у прес-службі Руху ЧЕСНО.

Реклама, яка нагадує агітацію Юлії Тимошенко. Житловий масив “Виноградар”

Реклама, яка нагадує агітацію Володимира Зеленського

На деяких площинах реклама Порошенка й Тимошенко висить ще з минулого літа. Мінялися лише зображення, але жодної сторонньої реклами на них не було. Першими змінювати зображення перед самими виборами почали у Порошенка. Офіційну марковану рекламу “Кандидатів багато – президент один” замінили на виконану в тому ж стилі “Думай”, але вже без вихідних даних. Цього ж дня зі сторінки Президента у Facebook почали поширювати рамки для аватарок з тим же гаслом”, – зазначає провідний аналітик з партійних фінансів Руху ЧЕСНО Ігор Фещенко.

Аналогічна ситуація з рекламою Тимошенко: її “Україна обирає зміни” замінили на виконане в тому ж стилі “Змінюй”, так само без вихідних даних. Найімовірніше, ця реклама оплачувалася не з виборчих фондів, а отже, невідомими є походження коштів та обсяг витрат на встановлення цієї реклами спеціально до дня тиші та дня виборів”, – додає він.

Тим часом у день тиші досі можна зустріти й пряму агітацію кандидатів, що є порушенням виборчого законодавства. Наприклад, ось реклама кандидата від ВО “Свобода” Руслана Кошулинського на Виноградарі, яка не містить вихідних даних та розміщена у непристосованому для цього місці. Цю рекламу до дня тиші мали б прибрати комунальні служби.

Подібні явища журналісти руху ЧЕСНО фіксують у різних регіонах. Ось, наприклад, борд, який сфотографували в день тиші в Полтаві на вул. Івана Мазепи.

А це рекламний борд, стилізований під агітацію Юлії Тимошенко поблизу центральної площі в Полтаві.

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин