Аудитори виявили низку порушень у діяльності «Бродитеплоенерго»

15:40 4 Січня 2017

Аудитори виявили низку порушень у діяльності «Бродитеплоенерго»

Фото: ims-ukraine.org

За підсумками державного фінансового аудиту діяльності комунального підприємства «Бродитеплоенерго» за період з 1 січня 2014 року по 30 листопада 2016-го встановили низку чинників, які негативно вплинули на ефективність роботи підприємства.

Про це повідомила прес-служба Західного офісу Держаудитслужби

Аудитом виявлено недоотримання 4,4 млн грн фінансових ресурсів, неефективне використання коштів і майна на 1,2 млн грн, незаконне використання 340,3 тис. грн. Також виявлено резерви для підвищення ефективності та покращення фінансових і виробничих результатів діяльності на 1,9 млн грн тощо.

Проаналізувавши структуру доходів і зобов’язань підприємства, аудитори виявили негативну динаміку: доходи підприємства зменшувалися (від 16,3 млн грн 2014-го до майже 8 млн грн за 9 місяців 2016 року), а зобов’язання зростали (від 19,3 млн грн до 26,7 млн грн за відповідний період). Це призвело до перетворення підприємства з прибуткового у збиткове – якщо за 2014 рік підприємство мало 597 тис. грн чистого прибутку, то за результатами 9 місяців 2016 року зазнало збитків майже на 4 млн гривень.

Під час аудиту встановлено недотримання підприємством порядку формування тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води тощо, яке стало причиною розподілу придбаного природного газу по категоріях абонентів відповідно до їх площ, а не з обсягів відпущеної теплової енергії, що призвело до придбання природного газу, який фактично використаний для виробництва теплової енергії для населення, за ціною як для бюджетних установ і організацій.

Аудитори встановили, що надання виконавчим комітетом Бродівської міської ради дозволів на від’єднання від централізованого опалення окремих квартир багатоквартирних будинків не відповідає правилам надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та призвело до втрати у досліджуваному періоді 462 абонентів і, відповідно, до втрати доходів від надання послуг з централізованого опалення.

За результатами проведеного державного фінансового аудиту надано 14 пропозицій (рекомендацій) для покращення фінансово-економічного стану підприємства.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин