- Україна модернізує літак АН-158
- Замість Укроборонпрому створять держорган з розширенішими повноваженнями
- Зеленський прокоментував видачу паспортів РФ мешканцям окупованого Донбасу
- Путін заявив, що «із задоволенням» подискутував би із Зеленським про Донбас
- Львівський стрілець Олександр Петрів здобув ліцензію на Олімпіаду-2020
- Розслідування провокаційного соцопитування про долю Галичини триває – СБУ Львівщини
Автор телепрограми про Бандеру: Ми не зобов’язані погоджувати гостей з посольством Польщі
Україна як суверенна держава не має узгоджувати з іншими державами чи їхніми дипломатичними представництвами свою інформаційну політику.
Про це виданню «ГОРДОН» заявив автор програми «Розсекречена історія. Страсті за Бандерою», яка вийшла на телеканалі «UA:Перший», Олександр Зінченко.
Так він прокоментував звернення посольства Польщі в Україні до керівництва Національної суспільної телерадіокомпанії України, у якому польські дипломати висловлювали протест проти «ідилічного зображення Бандери» у програмі, яка вийшла в ефір 6 квітня.
«Хочу нагадати, що Україна – суверенна держава, і вона не повинна погоджувати свою інформаційну політику з іншими державами чи дипустановами інших країн. Раніше, коли виникала польська тематика, ми постійно намагалися запрошувати і польських фахівців, і представників посольства Польщі, щоб надати можливість польському МЗС озвучити свою позицію. Наприклад, через заяву МЗС Польщі, яке протестувало проти використання терміну «окупація» Галичини та Волині в 1918 році. [Екс-глава польської держави] Юзеф Пілсудський у своїх інструкціях генералу Тадеушу Розвадовському називав окупацію окупацією. І виходить, що позиція МЗС Польщі суперечить текстам інструкцій засновника сучасної польської держави», – сказав Зінченко.
Він наголосив, що тоді «всі зусилля домогтися участі представника МЗС Польщі були безуспішними».
«Але це стосувалося програми, де необхідно було озвучити позицію польської дипломатії у відповідь на гучні заяви МЗС наших сусідів. Що стосується саме цієї програми про Бандеру, зазначу, що це – внутрішня українська історія. Ідеться про одного з українських історичних персонажів, навколо яких існує безліч міфів. Ми не зобов’язані погоджувати гостей програми ні з посольством Польщі, ні з посольством Російської Федерації, ні з представництвами інших країн», – зазначив автор програми.
За його словами, «дуже дивно читати про якусь спланованість, незбалансований підхід тощо».
«Це телевізійне шоу, а не історична монографія. Я завжди прагну, щоб було подано широку палітру думок. Ми зверталися до різних дослідників, але не всі були однаково зацікавлені в участі у програмі. Звинувачення в тому, що всі присутні у студії гості є прихильниками Бандери, звучать дещо гіперболізовано. Розумію, не всі українські історики подобаються польським політикам. Але боюся, не політикам оцінювати роботу істориків», – уважає Зінченко.
Він додав, що «польські ЗМІ рідко запрошують українських істориків для коментування тих чи інших глав спільного минулого». «І коли МЗС Польщі і конкретно посол Польщі намагаються розповісти українському суспільному мовцеві, як йому треба висвітлювати ту чи іншу тему, на тлі того, що сталося з польським суспільним мовником (який перетворився на інструмент партійної пропаганди), це має дещо пікантний вигляд», – заявив Зінченко.
Leopolis.news
Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.