Білорусь призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну

11:30 23 Квітня 2019

Білорусь призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну

Білорусь вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу і країни Балтії через надходження неякісної російської нафти.

Про це повідомив заступник гендиректора «Білоруської нафтової компанії» Сергій Гриб журналістам у вівторок в Мінську, передає «Економічна правда» із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Припинено постачання світлих нафтопродуктів – бензинів і дизпалива в Україну, Балтію і Польщу», – сказав Гриб, коментуючи наслідки скорочення обсягів нафтопереробки на білоруських НПЗ через надходження неякісної нафти з РФ.

«На поточний момент контрактні зобов’язання припинені до моменту вирішення питання з російською нафтою», – додав Гриб, зазначивши, що «експорт із Білорусі темних нафтопродуктів (мазути, бітуми тощо – ЕП) збережено в повному обсязі у зв’язку з відсутністю їх споживання на внутрішньому ринку».

Наразі, повідомив Гриб, білоруська сторона працює над тим, щоб «не з’явилися санкції з боку контрагентів».

Він також зазначив, що Білорусь самостійно забезпечує потреби внутрішнього ринку з урахуванням прийнятого наприкінці минулого рішення Росії про заборону постачань нафтопродуктів у республіку та скорочення обсягів переробки на НПЗ через неякісну нафту.

«Зниження (експорту – ЕП.) відбулося у зв’язку зі збільшенням постачань на внутрішній ринок», – сказав Гриб.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин