Біля Бродів річка наповнена нечистотами з міської каналізації (ФОТО)

18:05 12 Квітня 2019

Біля Бродів річка наповнена нечистотами з міської каналізації (ФОТО)

На Бродівщині вода у річці Суховілка (на багатьох топографічних картах позначена як річка Бовдурка), що протікає поруч із містом Броди, вже декілька тижнів сиво-каламутного кольору і віддає неприємним запахом міських нечистот.

Скрізь на водоростях у воді – жмутки бридкого каналізаційного бруду тощо.  Така ситуація трохи бентежить бродівчан, передає кореспондент Leopolis.news.

Адже русло річки пролягає повз урочище «Кемпа», де знаходиться ботанічний заказник, на території якого зростають багато рослин, що занесені до Червоної книги України, зокрема сашник іржавий, меч-трава, борідник паростковий (молодило), дика орхідея скрученик приємний – єдине місце її зростання в Європі. На «Кемпі» часто проводять «зелені уроки» школярі та студенти, тут полюбляють проводити дозвілля мешканці Бродів.

З огляду на цю проблему було надіслано інформаційний запит до голови Бродівської міськради п. Белея А.А. із запитаннями: чи відомо йому про екологічну ситуацію в урочищі «Кемпа» і наскільки вона відповідає нормам? Чи зливаються міські нечистоти із очисних споруд міста у канали, що впадають у річку Суховілку? Чи справно функціонують очисні споруди міста Броди?

У листі-відповіді, який невдовзі надійшов від КП «Бродиводоканал», підпорядкованому виконкому Бродівської міськради, зазначається, що екологічний стан об’єкту відповідає нормам. Також у документі сказано, що підприємство щомісячно моніторить якість стічної води річки, а на виході із очисних споруд – щоденно. Очисні споруди міста, за твердженням керівника підприємства, працюють згідно з технологічним регламентом, та оскільки вони є відкритого типу, то при зміні погодних умов відчувається різкий і неприємний запах.

Беручи до уваги те, про що повідомив очільник КП «Бродиводоканал», залишається незрозумілим: чому вода в річці, яка протікає на значній віддалі від очисних споруд такого сиво-каламутного кольору? Чому сморід каналізації з річки відчувається у вечірню пору далеко від очисних, наприклад, у селі Лагодів, яке 4 км за містом?

Михайло ШИШКА, журналіст, спеціально для Leopolis.news

Фото автора

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин