Борис Ґудзяк – про вибори: Гнів, а не результати лякають

11:44 3 Квітня 2019

Борис Ґудзяк – про вибори: Гнів, а не результати лякають

Фото: ukrinform.ua

Гнів, який огорнув країну після оголошення результатів першого туру виборів, є наслідком розчарування від нереалістичних і надмірних очікувань.

Про це в колонці для LB.ua написав новоіменований архиєпископ Філадельфійської архиєпархії, президент Українського католицького університету Борис Ґудзяк.

«Результати першого туру голосування за президента для багатьох стали шоком. Найбільш холеричні заявили про бажання покинути країну, бо не можуть прийняти вибору своїх співгромадян. …Тисячі вступають в злі та агресивні сварки в соцмережах, піддаючи нещадній та часом несправедливій критиці супротивників. Розбиті ілюзії тих, які думали, що все відбудеться швидко. Розчарування, що ллється на нас з усіх боків відображає глибшу проблему сучасної глобальної культури – нереалістичні, нетерпеливі, надмірні очікування. Вони завжди провадять до розчарування, а розчарування до гніву…» – переконаний Борис Ґудзяк.

Він радить не з’ясовувати стосунки з близькими, підкоряючись гніву.

«Гнів огорнув країну від оголошення перших результатів екзит-полів і наростає. Саме гнів, а не результати лякають», – пише Борис Ґудзяк.

На його думку, для тих, хто «щодня уважно спостерігає та працює над розвитком країни, встановленням справедливості, над автентичним духовним життям та правдивою культурою, у результатах першого туру президентських перегонів немає несподіванки».

«Вибори візуалізували нас самих. Кожен має право сказати своє слово. Слово кожного враховане», – пише президент УКУ.

Тим, хто обурюється результатами виборів, владика радить починати змінювати ситуацію із себе.

«Якщо мозаїка, що вимальовується, вам не подобається, треба закочувати рукави і братися до роботи. На Майдані ми говорили, що дорога від страху до гідності складна і тривала. Виглядає, що страху ми позбулися, але гнів – це ще не гідність. Кажуть, що пекло починається з піни в кутику губ ангела, що агресивно бореться за справедливість. Облишмо гнів. Він, як і страх, жахливий порадник», – зазначає Борис Ґудзяк.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин