Будівельна компанія «РІЕЛ» – фігурант десятків скандалів (ч. 1)

20:08 20 Квітня 2017

Будівельна компанія «РІЕЛ» – фігурант десятків скандалів (ч. 1)

Фото: procherk.info

Нещодавно у Львові розгорівся черговий скандал, пов’язаний із забудовою міського простору.

Згідно з рішенням виконкому Львівської міської ради, компанія «РІЕЛ», власником якої є Ростислав Мельник, отримала дозвіл збудувати багатоповерхівку на місці історичного будинку композитора Ярослава Ярославенка. Цей епізод став лише краплиною в загальній серії скандалів, пов’язаних із компанією, близькою до міського голови Андрія Садового.

Виконавчий комітет Львівської міської ради рішенням від 27 березня затвердив містобудівні умови та обмеження земельної ділянки на будівництво гр. Мельником Р.Л. багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського обслуговування, музичною дитячою студією ім. Я. Ярославенка, творчими майстернями та даховою котельнею на вулиці Ярославенка, 30.

«Таким чином ми вирішуємо проблему, щоб ушанувати пам’ять Ярославенка, щоб діти могли займатися музикою, і щоб вийти з судових процесів. Перший поверх передають містові під музичну студію», – стверджує Андрій Садовий.

Зазначимо, що скандал навколо зруйнованого забудовником будинку відомого композитора Ярослава Ярославенка триває вже багато років. 2008 року його викупили в мешканців та знесли, а на його місці мала постати багатоповерхівка. Згодом, аби владнати конфлікт, забудовник запропонував після зведення нового будинку виділити 95 кв. м його площі під музей. 11 лютого 2014 року Сихівський районний суд виніс рішення про зобов’язання забудовника Ростислава Мельника відновити будинок українського композитора Ярослава Ярославенка. Тепер рішення виконавчого комітету ЛМР знімає питання відновлення будинку з порядку денного.

Не менш скандальним виявилося будівництво житлових комплексів на вул. Пекарській. В історичній частині Львова фірма «РІЕЛ» зводить одразу два житлові комплекси – «Доктор Ватсон» та «Шерлок Холмс». І це попри те, що будувати в історичному ареалі міста заборонено. Будівництво можливе лише в разі нагальної суспільної потреби та за наявності спецдозволів. На офіційний запит журналістів телеканалу ZIK у Міністерстві культури запевнили: жодних дозволів на будівництво в історичній частині міста не надавали.

Нищити пам’ятки та творити будівельне свавілля в історичному ареалі міста за повної відсутності реакції від мерії компанії «РІЕЛ» удається завдяки особливим стосункам з міським головою Андрієм Садовим. Як зазначають експерти, нескладно простежити звʼязок корпорації «РІЕЛ» з чиновниками міськради Львова, з мером. Проекти більшості новобудов підприємства розробляли фірма «Зелемінь» родини Павліва та «АРТБУД» Данила Швеця – сина керівника управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілії Онищенко-Швець.

2016 року Андрій Садовий активно сприяв монополізації компанії «РІЕЛ» на ринку нерухомості у Львові. За результатами тендерів, упродовж півроку квартири для учасників АТО та малозабезпечених за бюджетні кошти мерія десятками купує в ПП «Студія – Лада», яке належить тій же корпорації «РІЕЛ» Ростислава Мельника. Натомість інші забудовники, з нижчими цінами, продають міськраді лише по одній квартирі.

Окрім того, компанія «РІЕЛ» дивом отримала право на забудову ділянки за адресою: вул. О. Степанівни, 8. Державна прикордонна служба України уклала договір на забудову вказаної ділянки з маловідомою одеською компанією, яка згодом передала без жодних правових підстав право на забудову компаніям корпорації «РІЕЛ».

Сподіваємося, військова прокуратура Західного регіону, яка провела останнім часом низку гучних затримань фігурантів корупційних схем, зверне увагу на законність отримання військових земель під забудову компанією «РІЕЛ».

Ігор ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин