Будівництво сміттєпереробного заводу у Львові обіцяють розпочати цього року

10:28 24 Квітня 2019

Будівництво сміттєпереробного заводу у Львові обіцяють розпочати цього року

Львів отримав позитивний висновок від Міністерства екології щодо оцінки впливу майбутнього сміттєпереробного комплексу на довкілля, що свідчить про безпечність технології та відповідність її усім європейським нормам.

Про це інформує прес-служба ЛМР.

За словами директора ЛКП «Зелене місто» Вадима Ноздрі, на порядку денному — несуттєві коригування проектно-кошторисної документації та її комплексна держекспертиза, відтак — отримання дозволу на спорудження від Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Передбачається, що перший в Україні надсучасний сміттєпереробний комплекс почнуть будувати у Львові вже цього року.

За словами Вадима Ноздрі, отримання висновку від Міністерства екології та природних ресурсів України — це один із останніх і головних етапів підготовки до початку будівництва та ще одне підтвердження того, що майбутній комплекс буде екологічно безпечним та відповідатиме всім нормам із захисту довкілля.

Однак, зважаючи на додаткові умови, передбачені у висновку, а саме — необхідність передбачення локальної системи очищення технічних стоків на території майбутнього комплексу, у проектно-кошторисну документацію необхідно внести відповідні корективи.

«Це невеликий об’єм робіт: ми повинні передбачити додаткове розміщення очисних споруд. Після цього проект скеровуємо на комплексну державну експертизу та звертаємось до Державної архітектурно-будівельної інспекції, від якої врешті очікуємо отримати дозвіл на будівництво», – зазначив Вадим Ноздря.

Він також зауважив, що орієнтовний термін отримання цього дозволу — середина вересня цього року.

Паралельно з отриманням дозвільних документів, відбувається тендерний процес. Визначення переможця конкурсу, який, власне, і збудує цей комплекс, — за Європейським банком реконструкції та розвитку. «Зараз ми маємо 5 визначених компаній. Продовжуємо з ними працювати. Очікуємо на дозвіл ЄБРР, який перевіряє документацію для оголошення фінальної частини тендеру», — зазначив керівник ЛКП «Зелене місто».

Нагадаємо, 25 січня у Львові відбулися громадські слухання щодо оцінки впливу на довкілля (ОВД) після яких Міністерство екології та природних ресурсів України було зобов’язане видати свій висновок щодо можливості будівництва сміттєпереробного заводу у Львові. Упродовж минулого року експерти Інституту проектування «Комфортбуд» із залученням спеціалізованої експертної організації вивчали технологію цього об’єкта, щоб зрозуміти, чи вплине він на екологічний стан міста. Фахівці, які провели це дослідження, враховували національні та міжнародні вимоги щодо будівництва та експлуатації таких об’єктів.

Відтак, через два роки в місті планують збудувати перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. А вже цього року запрацює станція компостування органічних відходів. Для цього місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку та 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйона євро.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин