Через незаконні забудови Львів утрачає свою ауру й авторитет – Мейлах Шейхет

17:29 3 Січня 2017

Через незаконні забудови Львів утрачає свою ауру й авторитет – Мейлах Шейхет

Фото: Фотографії старого Львова

Парк «Знесіння» лежить на території Державного історико-архітектурного заповідника у Львові, а отже, будь-які будівельні роботи, зокрема на вул. Довбуша, 15, там заборонено.

Про це заявила заступник голови Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації Олеся Дацко під час прес-конференції сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

«Будь-які будівельні роботи, які проводять не для суспільних потреб, у заповідниках заборонено. Ще торік я звернулася до голови Львівської ОДА Олега Синютки із проханням провести перевірку на дотримання під час будівництва на вулиці Довбуша, 15, пам’яткоохоронного законодавства. Державний історико-архітектурний заповідник, до якого входить парк «Знесіння», є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Двічі ЮНЕСКО сказала, що на Довбуша, 15, не можна будувати, якщо ми хочемо бути у списку Всесвітньої спадщини. Однак із лютого минулого року не було проведено жодної перевірки. Усе, що зробив відділ охорони культурної спадщини ЛОДА, – це скерування звернення у Міністерство культури. У Мінкульті відповіли, що жодного історико-містобудівного обґрунтування там не давали. А без обґрунтування будівництво в заповіднику заборонено», – пояснила Олеся Дацко.

Своєю чергою, директор представництва Американського об’єднання комітетів для євреїв Мейлах Шейхет зазначив, що Україна є учасником Віденської конвенції 1969 року, відповідно до якої міжнародні угоди мають перевагу над внутрішніми законодавчими актами. Відповідно до цієї конвенції, справу про незаконне будівництво на території  об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО  мають розглядати в Європейському суді з прав людини.

«У компанії «АрхіБуд» заявляють, що, забороняючи будівництво на Довбуша, 15, не поважають їхню приватну власність. Але територія парку є власністю громади міста, України, зрештою об’єктом ЮНЕСКО. Цей об’єкт має значення для держави, в Україні є закон про деприватизацію, тож земельну ділянку мають повернути у власність держави. Я також не розумію, чому мовчить міська рада, яка рішенням сесії може скасувати всі свої дозволи та оминути всі суди», – наголосив Мейлах Шейхет.

«Хочу зауважити, що така діяльність «АрхіБуду» проявляється і в гетто, де було розстріляно євреїв під час війни, а після війни там була пересильна тюрма для українців та поляків. Ми нині боремось із цією діяльністю, і вона зупиниться. Втягнувши «Архібуд» у ці незаконні будівництва, Львівська міська рада коїть злочин. Нині Львів фактично роздирають ці будівельні проблеми, і він утрачає свою незбагненну ауру й авторитет», – додав він.

Нагадаємо, 10 січня в касаційному суді розглядатимуть справу про скасування договору оренди землі на вул. Довбуша, 15, компанією «АрхіБуд», яка будує готельно-рекреаційний комплекс на території парку «Знесіння».

Юлія ТІМОШИНА, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин