Чому Сенц-ов, а не Карп’-юк? | Блог Ростислава Новоженця

17:32 13 Липня 2018

Чому Сенц-ов, а не Карп’-юк? | Блог Ростислава Новоженця

У політичного в’язня Російської Федерації громадянина України Олега Сенцова сьогодні – день народження. Це чудова нагода побажати пану Олегу здоров’я, сили та швидкого звільнення.

Водночас, в російських тюрмах караються, мучаються, але не каються загалом, разом з Олегом, 76 політв’язнів з України: 21 особа засуджена до різних термінів покарання, 55 – перебувають у слідчих ізоляторах в очікуванні вироків. Серед засуджених – 14 українців, і по 4 татарина та росіяни.

Чому саме О.Сенцова обрали за символ мучеництва від України? Адже він – росіянин, розмовляє російською мовою, створив по декілька короткометражних фільмів і книжок – також всі російською і особливо нічим не вирізняється від інших політв’язнів. Так, від оголосив голодування з вимогою звільнення політв’язнів з України. Але набагато довше з подібною вимогою голодує українець Володимир Балух, якого запроторили до в’язниці за піднятий в Криму на власній оселі український прапор. Можливо у Сенцова найдовший термін ув’язнення – 20 років? Та ні, журналіст українець Станіслав Клих з “Правого сектору” також засуджений на 20 років. А українець Микола Карп’юк, заступник голови УНА-УНСО, один з лідерів “Правого сектору” засуджений аж на 22,5 роки! Карп’юка взагалі заарештували одним з перших, ба більше – його викрали з території України російські спецслужби на знак помсти, що той брав участь у чеченській війні проти росіян 20 років тому.

Чи не справедливіше було б від України вимагати перед світовою громадськістю звільнення усіх українських політв’язнів на чолі з Карп’юком? Це було б природно і чесно!

А так виглядає, що Україна обстоює перед світом звільнення росіянина з України з тюрем РФ, що для того ж світу демонструє, що на сході України іде не російсько-українська, а громадянська війна. Але все це вписується у національну політику Петра Порошенка, коли він, скажімо, обстоює тезу, що на Донбасі воюють здебільшого російськомовні, а насправді все виявляється навпаки.

Свободу українцю Миколі Карп’юку – в’язню російських тюрем!

Free Karp’uk!

Ростислав НОВОЖЕНЕЦЬ

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин