Депутата Львівської облради, який покаявся, звільнили від кримінальної відповідальності

17:35 12 Січня 2017

Депутата Львівської облради, який покаявся, звільнили від кримінальної відповідальності

Суд звільнив від кримінальної відповідальності депутата Львівської облради, директора Ботанічного саду ЛНУ імені Івана Франка Андрія Прокопіва, якому інкримінували службове підроблення (ч.1 ст.366 КК України).

Про це випливає із рішення Личаківського районного суду Львова, яке набрало законної сили 5 січня 2017 року.

В ухвалі суду зазначено, що директор, знаючи про те, що старший лаборант Ботанічного саду Львівського національного університету з січня по 26 травня 2016 року на роботу не виходила і передбачених посадовою інструкцією обов’язків не виконувала, 24 травня 2016 року затвердив табель обліку робочого часу працівників Ботанічного саду ЛНУ ім. І. Франка за другу половину травня 2016 року, в який було внесено недостовірні відомості про перебування на роботі вказаної особи з 16 по 26 травня 2016 року, вчинивши на ньому запис «Бухгалтерія. До оплати» та поставивши особистий підпис і дату «24.05.16».

Далі він забезпечив надходження згаданого табеля обліку робочого часу у бухгалтерію ЛНУ ім. І. Франка для здійснення нарахування та виплати заробітної плати, Таким чином, як відзначено у рішенні суду, директор вніс до офіційних документів завідомо неправдиві відомості, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.366 КК України.

В судовому засіданні обвинуваченим та захисником заявлено клопотання про закриття провадження у справі, в якому зазначено, що обвинувачений свою вину визнає повністю, щиро розкаюється у вчиненому, раніше не притягався до кримінальної відповідальності, в ході досудового розслідування всіма діями сприяв у встановленні істини у справі, надавав слідчому усі необхідні документи, вчинив злочин невеликої тяжкості, зрозумів значення своїх дій, заподіяна шкода повністю відшкодована, крім цього, відсутні порушення інтересів та прав інших осіб, у зв’язку з чим просять кримінальне провадження закрити у відповідності до вимог ст.45 КК України.

Натомість прокурор Замараєв Р.М. в судовому засіданні не заперечив проти заявленого клопотання.

«Відповідно до ст.45 КК України особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Злочин, передбачений ч.1 ст.366 КК України, відноситься до злочинів невеликої тяжкості (стаття 12 КК України). За змістом ст.45 КК України, п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності», звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям можливе в разі вчинення нею вперше злочину невеликої тяжкості», – йдеться далі.

«Дійове каяття полягає в тому, що після вчинення злочину особа щиро покаялась, активно сприяла його розкриттю та повністю відшкодувала завдані збитки або усунула заподіяну шкоду. Відсутність хоча б однієї із зазначених складових дійового каяття виключає звільнення особи від кримінальної відповідальності за ст.45 КК України. Виняток можуть становити лише випадки вчинення злочину чи замаху на нього, внаслідок яких не заподіяно шкоду або не завдано збитки», – роз’яснено у рішенні.

Власне через «дійове каяття» суд вирішив звільнити обвинуваченого від кримінальної відповідальності за ч.1 ст.366 КК України.

Після цього вироку суду у «Самопомочі» подумують відновити членство депутата у фракції.

Нагадаємо, 8 червня 2016 року поліція повідомила про затримання депутата Львівської облради Андрія Прокопіва за підозрою в отриманні хабара у 6 тис. грн від свого підлеглого. Андрій Прокопів, який з 1998 року обіймає посаду доцента кафедри ботаніки і директора Ботанічного саду ЛНУ імені Івана Франка, став депутатом Львівської облради в жовтні 2015 року за списком «Самопомочі».

Після цього повідомлення обласна фракція «Самопомочі» вирішила виключити його з фракції.

Як повідомляли, 29 липня під час отримання хабара затримали ще одного депутата Львівської облради від «Самопомочі» – Василя Савчина, який обіймав посаду завідувача опіковим відділенням 8-ї міської клінічної лікарні Львова.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин