Дізнайтесь, хто від Львівщини хоче стати суддею Верховного суду

17:51 10 Січня 2017

Дізнайтесь, хто від Львівщини хоче стати суддею Верховного суду

Фото: bbc.com

На майбутніх судів Верховного суду збирають компромат. Список кандидатів від Львівщини. /«Львівський портал»/

 До конкурсу на зайняття 120 вакантних посад касаційних судів Верховного суду допущено 653 кандидати. Сере них 31 претендент із Львівської області. Відповідний список кандидатів є у розпорядженні Львівського порталу.

Для перевірки суддів і кандидатів на посаду судді на предмет доброчесності і дотримання етичних вимог створено Громадську раду доброчесності. Інформацію про кандидатів збиратимуть до 20 січня 2017 року.

«Громадська рада доброчесності до 20 січня має визначитися стосовно тих кандидатів, щодо яких необхідно дати негативний висновок. Висновки Громадської ради доброчесності потраплять до суддівського досьє (досьє кандидата на посаду судді) і Вища кваліфікаційна комісія суддів може відхилити їх лише двома третинами голосів», – повідомив Львівському порталу член Громадської ради доброчесності Роман Куйбіда.

Для надання негативної чи позитивної інформації про кандидатів існує єдина відповідна форма.

«Якщо Вам відомі факти щодо позитивної чи негативної репутації кандидата у судді нового Верховного Суду то їх можна повідомити на електронну пошту kuybida@gmail.com. Спершу зазначте прізвище, ім’я та по-батькові кандидата, щодо якого ви надаєте інформацію. Вкажіть факти недоброчесності кандидата (невідповідність статків законним доходам, толерування хабарництва, свавільні рішення, притягнення до відповідальності або уникнення її, плагіат тощо). Зазначте факти неетичної поведінки. Наведіть факти, які позитивно характеризують кандидата. І обов’язково додайте посилання на джерела інформації», – закликає Роман Куйбіда.

Цікаво, що такий відкритий конкурс у вищий суд України проводиться вперше. Так само вперше претендувати на посади суддів Верховного Суду змогли адвокати та науковці, які мають 10 років фахового стажу.

Як відомо, у новому Верховному суді буде чотири касаційні суди – цивільний, господарський, адміністративний та кримінальний. Тобто із 120 вакантних місць – по 30 у кожен суд.

Найбільше кандидатів у цивільний суд куди подалося – 211 осіб, у кримінальний – 185, господарський – 134, а найменше в адміністративний – 123.

Конкурс на зайняття 120 вакантних посад касаційних судів Верховного суду, було оголошено 7 листопада 2016 року. Переможців мають визначити до кінця березня 2017 року, адже відповідно до Закону «Про судоустрій і статус суддів» новий Верховний Суд має запрацювати з початку квітня 2017 року.

Львівський портал

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин