Експерти пояснили причини різкого здорожчання картоплі на Львівщині

20:46 23 Січня 2017

Експерти пояснили причини різкого здорожчання картоплі на Львівщині

Фото: chernokhatov.com.ua

У Львові у порівнянні з початком січня картопля подорожчала майже на третину.

Так, якщо ще 5 січня на майданчику для торгівлі з автомобілів ОРСП «Шувар» картоплю великим гуртом пропонували по 3,0-3,3 грн/кг, то зараз ціни сягнули 4,0-4,2 грн/кг, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

«На формування цін на ринку зараз впливає погода, – повідомляє вісник «Агрофорум». – Через сильні морози пропозиція картоплі та інших овочів  помітно скоротилась, а попит тримається досить стабільним. Саме це дозволяє продавцям підвищувати ціни. Підвищення ціни цього тижня також було зафіксоване і у Києві, на ринку «Столичний», де за вказаний період картопля подорожчала на 7-10%».

«Підвищення ціни на картоплю у другій половині поточного сезону не є несподіванкою. Ще на початку осені було зрозуміло, що врожай 2016 року буде меншим, крім того, значна частина картоплі була непридатна для зберігання через погану якість, – коментує ситуацію Тетяна Гетьман, незалежний експерт плодоовочевого ринку Східної Європи. – Тенденція до підвищення ціни можна було відчути ще в середині грудня, але тоді мова йшла про картоплю високої якості, а зараз ціни зростають і на картоплю середньої якості».

Нагадаємо, цього сезону серед усіх складових «борщового набору» зниження врожаю очікують саме щодо картоплі.

Щодо капусти, моркви, буряків та цибулі навпаки – виробництво зросло у порівнянні з врожаєм 2015 року.

«Картопля зараз лишається єдиною товарною позицією з українського «борщу», яка з середини грудня поступово дорожчає, тоді як на інші складові ціни лишаються стабільно низькими», – зазначають сільсьгоспексперти у віснику Агрофорум.

Каріна ПЕТРЕНКО, для Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин