Голова Львівської облради може залишитися без зарплати

15:26 11 Січня 2017

Голова Львівської облради може залишитися без зарплати

Фото: DailyLviv.com

22 грудня минулого року на позачерговій сесії Львівської обласної ради депутати проголосували рішення «Про встановлення умов оплати праці голові обласної ради на 2017 рік». Але, як виявилося, цей документ було ухвалено з грубим порушенням чинного законодавства та й самого Регламенту облради. У результаті голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин може цьогоріч залишитися без зарплати.

Суть проблеми полягає в тому, що цей проект рішення… забули розглянути на профільній комісії обласної ради. Відповідно до ст. 24 Регламенту Львівської обласної ради, це – обов’язкова умова перед винесенням питання на розгляд пленарного засідання ради. Цього вимагає і ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Як зазначила в коментарі Leopolis.news член постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Ольга Шайдулліна, цього питання дійсно на засіданні комісії не розглядали. Про це говорять й інші її колеги. Чому так сталося, вона не знає, мовляв, треба питати голову постійної комісії Олега Домчака.

Ба більше, немає згадки про розгляд питання про встановлення умов оплати праці голові обласної ради на 2017 рік і в самому протоколі засідання бюджетної комісії, яка 20 грудня перед позачерговою сесією розглянула десятки інших питань. З цим документом кожен охочий може ознайомитися на офіційному сайті облради.

Далі більше. Виявляється, що сам проект рішення «Про встановлення умов оплати праці голові обласної ради на 2017 рік» винесла на розгляд обласної ради особа, яка не має на це жодного права. Як видно з сайту облради, його ініціатором був керуючий справами обласної ради Валентин Харлов, який розмістив цей проект рішення на веб-сторінці 5 грудня 2016 року. Але, відповідно до закону та статті 25 Регламенту Львівської обласної ради, внести на розгляд обласної ради проект рішення може лише депутат ради (в т. ч. голова ради чи його заступники), постійна комісія, фракція чи група, обласна державна адміністрація (в частині розробки проектів програм соціально-економічного розвитку та бюджету). Жодну іншу особу не наділено таким правом.

Але навіть якби згаданий проект рішення виніс депутат, то його розгляд після розміщення на сайті обласної ради не міг би наступити швидше, ніж через 20 робочих днів. Така норма закону. Унаслідок чиєїсь халатності та недбалого ставлення до службових обов’язків маємо третє порушення закону під час розгляду одного, доволі простого проекту рішення.

harlov

Як зазначив у коментарі Leopolis.news голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики Роман Кізима, питання встановлення умов оплати праці голові обласної ради однозначно належить до компетенції бюджетної комісії.

«Але якщо його дійсно не розглядали на засіданні комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, то це однозначно порушення регламенту. Та й, крім цього, якщо суб’єкт подання не той, який визначено регламентом, то його і внесено з порушенням регламенту», – підкреслив Роман Кізима.

22 грудня минулого року рішення «Про встановлення умов оплати праці голові обласної ради на 2017 рік» підтримало 46 депутатів (за мінімально необхідної кількості 43 голоси). З огляду на порушення кількох норм закону під час його підготовки та розгляду, воно не може бути виконане, оскільки є незаконним. На основі незаконного рішення навряд чи можна почати нараховувати цього року голові Львівської обласної ради Олександру Ганущину заробітну платню.

Найкращий вихід із цієї ситуації – це знову, але вже відповідно до Регламенту Львівської обласної ради, розпочати по-новому процедуру розгляду проекту рішення «Про встановлення  умов оплати праці голові обласної ради на 2017 рік». Спочатку комусь із депутатів треба внести його на розгляд комісії, розмістити на сайті обласної ради, розглянути на профільній комісії та винести до сесійної зали на пленарне засідання ради.

А тим часом правоохоронні органи повинні почати розслідування цих фактів на предмет скоєння злочину, щоби більше нікому не хотілося порушувати закон. До речі, нагадаю, що розміщені в засобах масової інформації факти про скоєння злочинних дій повинні обов’язково розслідувати органи поліції.

Андрій БОЛКУН, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин