Головний хранитель зниклих стародруків каже, що їх погано шукали

17:30 5 Січня 2017

Головний хранитель зниклих стародруків каже, що їх погано шукали

Фото: tsdazu.gov.ua

Завідувач відділу Львівської галереї мистецтв «Музей мистецтва давньої української книги» Лариса Спаська розповіла, що під час перевірки фондів музею, яка відбувалася наприкінці 2016 року, вона залишала членів комісії і не завжди контролювала процес інвентаризації.

Про це Лариса Спаська сказала під час прес-конференції сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

За словами керівника музею, вона як головний хранитель фондів під час усіх перевірок повинна бути разом із членами інвентаризаційних комісій. Однак під час інвентаризації фондів у грудні в неї були проблеми зі здоров’ям, тому їй доводилося виходити з фондосховища.

«Під час перевірки я виходила із приміщення. Але цього не можна, бо саме я маю показувати екземпляри комісії. Але в грудні я дуже перехворіла і так сталося. Вважаю, що цю кириличну збірку (інвентаризацію – ред.) треба ще раз повторити і зробити це дуже ретельно. Бо в нас там є по кілька книг, зшиті в одну. Є фрагменти стародруку на кілька аркушів, але це є окремі номери», – розповіла Лариса Спаська.

Вона додала, що є також проблеми із приміщенням, де зберігають книги та стародруки.

«У нас із 2002 по 2004 рік узагалі не працювала сигналізація. Потім вона знову не працювала. Недавно не працювали ні фонди, ні експозиція. Саме приміщення не пристосовано для зберігання там стародавніх книг», – розповіла керівник відділу.

Нагадаємо, керівництво Львівської галереї мистецтв звернулось у прокуратуру та Нацполіцію із заявою про зникнення з відділу Музею мистецтва давньої української книги 95 стародруків, написаних кирилицею, та 2 рукописів. Стало відомо, які саме стародруки вкрали із фондів галереї мистецтв у Львові.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин