ГПУ розслідує можливе втручання з України у вибори в США – Луценко

10:48 21 Березня 2019

ГПУ розслідує можливе втручання з України у вибори в США – Луценко

Генеральна прокуратура України розслідує, чи навмисне правоохоронні органи нашої країни «злили» фінансові звіти під час президентської кампанії 2016 року в США про тодішнього главу кампанії Трампа Пола Манафорта, намагаючись вплинути на вибори на користь Гілларі Клінтон.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко в інтерв’ю впливовому американському виданню The Hill, передає «Європейська правда».

Витік записів так званої «чорної бухгалтерії» в ЗМІ США, також відомої як «амбарна книга» Партії регіонів, спричинила відставку Манафорта з кампанії Трампа і призвела до одного з ключових звинувачень в розслідуванні змови з Росією, яке переслідує Трампа протягом останніх двох з половиною років.

За даними The New York Times, у «чорній бухгалтерії» прізвище  Манафорта згадується 22 рази. Загалом  йшлося про виплати на суму в $12,7 млн, здійснені протягом 2007-2012 років.

За словами Луценка, розслідування ініційовано після того, як український депутат опублікував аудіозапис, в якому цитувалися слова високопоставленого співробітника правоохоронних органів про те, що його відомство «злило» фінансові звіти Манафорта, щоб допомогти кампанії Клінтон.

Депутат також отримав рішення суду про те, що витік є «незаконним вторгненням в американську виборчу кампанію». Луценко сказав, що запис є досить серйозним твердженням, щоб відкрити розслідування, і одна з його проблем полягає в тому, що українські правоохоронні органи мали часті контакти з посольством США в часи адміністрації Обами в Києві.

«Сьогодні ми почнемо кримінальне розслідування з цього приводу і дамо правову оцінку цій інформації», – сказав Луценко.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин