Гроші за пацієнтів лікарям виплачуватиме «Національна служба здоров’я»

15:37 11 Січня 2017

Гроші за пацієнтів лікарям виплачуватиме «Національна служба здоров’я»

Фото: ums.org.ua

Виплата грошей лікарям за пацієнтів здійснюватиметься «національним страховиком» за кошти платників податків.

Про це під час прес-конференції розповів перший заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Для впровадження медичної реформи в України, МОЗ обрало британську модель надання медичних послуг, згідно з якою, з податків, що сплачують громадяни незалежно від їх соціального статусу, виплачуватимуть кошти лікарям.

«Це так звана солідарна система оподаткування, яка дозволить всім отримувати первинну медичну допомогу. Внески не залежатимуть від того, чи ви працюєте, чи ви дитина, чи пенсіонер. Ми ж усі платимо ПДВ, коли купуємо товар в магазині, і з цих податків ми виплачуватимемо кошти для медиків», – зауважив Павло Ковтонюк.

Він наголосив, що для цього буде створена спеціальна «Національна служба здоров’я», яка вестиме фінансову звітність по всіх країні, акумулюватиме податки для виплати грошей лікарям. Крім цього агенція контролюватиме якість надання послуг, робитиме перевірки недобросовісних лікарів.

Для цього пацієнтам та лікарям потрібно мати укладений договір, який внесуть в е-реєстр. Обов’язковою умовою для поліклінік, амбулаторій чи приватних лікарів має стати наявність комп’ютера, щоб вести облік та вносити данні в цей реєстр.

Також «Національна служба здоров’я» видаватиме стандарти лікарської практики і слідкуватиме заїх дотриманням.

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин