Гриценко виступив за легалізацію вогнепальної зброї

16:48 25 Березня 2019

Гриценко виступив за легалізацію вогнепальної зброї

Фото: bagnet.org

Кандидат у президенти України, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко та голова Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін підписали меморандум про легалізацію та законодавче врегулювання питань поводження і застосування вогнепальної зброї громадянами України.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Зброя має бути фактором безпеки, спокою та миру, коли все продумано. Вся зброя повинна бути на державному обліку й бути легалізована. Я беру зобов’язання на посаді президента створити робочу групу, щоб швидко підготувати та внести законопроект «Про зброю», – сказав А.Гриценко на прес-конференції в понеділок в агентстві «Інтерфакс-Україна».

За його словами, меморандум також передбачає значне вдосконалення законодавства, яке гарантує рівне право на збройний захист, зокрема, з використанням короткоствольної нарізної вогнепальної зброї.

А.Гриценко виступає також за демонополізацію і розвиток прозорого ринку цивільної зброї та збройової інфраструктури.

Крім того, кандидат у президенти пропонує створити розгалужену систему територіальної оборони, зокрема шляхом створення Добровольчої (Резервної) армії з озброєних громадян, які в стислі терміни можуть бути залучені до виконання завдань із захисту держави.

Г.Учайкін наголосив, що йдеться не про зброю, а про право громадян на захист свого життя і своєї країни. «Тільки країни з тоталітарними режимами забороняють своїм громадянам право на збройний захист. Україна залишилася фактично єдиною країною в Європі, яка не має свого збройового законодавства», – зазначив він.

Він також зазначив, що закон повинен чітко проводити межу між легальною та нелегальною зброєю. «Зрозуміло, що гранатомети, кулемети, вибухівку, гранати ніхто не буде легалізовувати, але потрібно йти назустріч і повертати людей у законодавче поле», – пояснив він.

Підписанти меморандуму також зобов’язуються забезпечити оприлюднення інформації про всіх нагороджених вогнепальною зброєю, крім військовослужбовців, співробітників розвідки й оперативних підрозділів силових структур.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин