Іван Стефанишин: Ніхто і не напружувався, щоб щось змінити в агросекторі України

08:59 10 Січня 2017

Іван Стефанишин: Ніхто і не напружувався, щоб щось змінити в агросекторі України

Фото: lviv.comments.ua

На початку нового року експерти аналізують бюджет на 2017 рік. Про те, що Бюджет-2017 принесе сільському господарству, ділиться думками у «Віснику Агрофоруму» експерт аграрного ринку Іван Стефанишин.

Він зазначає, що з 1 січня 2017 року уряд відмінив спецрежим ПДВ сільгосптоваровиробникам. Для того, щоб заспокоїти представників малого та середнього аграрного бізнесу, були обіцянки надати дотацію спочатку десять, а потім п’ять мільярдів гривень.

Розроблений проект Державної цільової програми розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року, де на 2017 рік передбачена сума державної підтримки 4,9 млрд грн.

У бюджеті на 2017 рік на сільське господарство закладено 7,43 млрд грн, зокрема, 5,36 млрд грн Загального фонду та 2,07 млрд грн Спеціального фонду.

«Це замість 30 млрд грн від спецрежиму ПДВ, який відмінений», – наголошує Іван Стефанишин. – «Окрім того, він нагадує, що таке спеціальний фонд. Це фонд, який формується за рахунок конфіскованих коштів, отриманих від реалізації майна конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушенням».

Найбільше коштів з цього фонду передбачено на програму «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» .

Із суми 3,76 млрд грн на цю програму – 42 % за рахунок спецфонду. Це робить програму малодієвою і досить проблемною. Експерт робить висновок: «Очевидно, що ніхто дуже не напружувався, щоб щось змінити в аграрному секторі».

Якщо згадати, як формувався земельний банк більшості холдингових компаній, у перспективі нас чекає спустошення сільських територій, деградація грунтів, безробіття та багато інших непередбачуваних несподіванок . Приклад компаній «Лендком», «Мрія» та багатьох інших саме про це свідчить.

В одній компанії «Укрлендфармінг» закумульовано понад  640 тисяч гектарів землі (це вся посівна площа Львівської області), робить такий бізнес вкрай небезпечним для держави, а в першу чергу для людей.

«Саме Бюджет мав би бути інструментом корегування структури виробництва, мотиватором розвитку сільських територій. На жаль, нічого не зміниться і в 2017 році», – резюмує Іван Стефанишин.

Каріна ПЕТРЕНКО, для Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин