Із сайту обласної ради зник проект рішення авторства Олександра Ганущина

13:30 20 Січня 2017

Із сайту обласної ради зник проект рішення авторства Олександра Ганущина

Фото: varianty.lviv.ua

Дивно, але факт: на офіційному веб-сайті Львівської облради пропав документ, який ледь не спричинив розвал коаліції в обласному парламенті. Йдеться про проект рішення, яким було передбачено усунення першого заступника голови облради Парасковії Дворянин від співголовування в Конкурсній комісії обласного конкурсу мікропроектів.

Про всі перипетії з цим проектом рішення Leopolis.news писав учора. Коротко нагадаємо: суть нововведень полягала в тому, що після ухвалення змін на сесії облради співголовою Конкурсної комісії мав би стати заступник Олександра Ганущина Володимир Гірняк.

Коментуючи цю ситуацію, Парасковія Дворянин зазначила, що після її можливого усунення програма видозміниться і нею управлятимуть за принципом так званого «ручняка». «На мою думку, все робиться для того, щоб сама рада була керована. Братимуть до уваги не суть поданого мікропроекту, його значимість чи якість підготовки, а те, чиї інтереси, якого депутата за цим усім стоять», – заявила перший заступник голови Львівської обласної ради.

За словами експертів, головною причиною появи такого проекту рішення стало велике бажання окремих осіб «задобрювати» депутатів, у ручному режимі лобіюючи проекти з їхніх округів, та контролювати фінансові потоки. А враховуючи кошти громад та спонсорів, обласного та місцевих бюджетів, тут ідеться про сотні мільйонів гривень.

Як стало відому журналісту Leopolis.news, учора під час апаратної наради в голови обласної ради Парасковія Дворянин висловила обурення «закулісними іграми» та інтригами навколо згаданого проекту рішення. Вона підтвердила, що на знак протесту покинула нараду, яку проводив Олександр Ганущин. Після цього з офіційного сайту обласної ради зник і сам проект рішення.

Без імені2

Кореспондент Leopolis.news звернувся в четвер увечері до голови облради з проханням особисто прокоментувати цю ситуацію. Ми запитували, як могло трапитися, що на сайті незаконно з’являються чи зникають проекти, коли розміщення проектів рішень чітко регулює Регламент Львівської обласної ради. До речі, він не передбачає процедури відкликання розміщеного проекту. Якщо в цьому випадку всі ці дії було вчинено з порушенням Регламенту, то просили повідомити: а) чи буде проведено щодо цієї проблеми службове розслідування? б) чи встановлено винних, які допустили порушення чинних норм Регламенту? Відповідь, з огляду на суспільно-політичний резонанс справи, просили надіслати до 10:00 п’ятниці, 20 січня.

Олександр Ганущин оперативно відповів, надіславши на мій е-мейл повідомлення. Дозволю собі його процитувати повністю: «Вітаю. Дякую за увагу до обласної ради) Все прокоментую завтра у робочий час. Для зручності подальші коментарі через прес-службу ulyanalavruk94@gmail.com». Але вже обідній час і до завершення робочого дня залишилося якихось три з половиною години, а офіційного коментаря прес-служби Львівської обласної ради щодо «пропалого» проекту рішення досі немає.

Відповідно до статті 28 Регламенту Львівської обласної ради, проект рішення ради та його електронну версію, всі матеріали (документи), що стосуються цього рішення, подають на ім’я голови обласної ради, реєструють у виконавчому апараті обласної ради не пізніше як за 30 календарних днів до відкриття чергової сесії та оприлюднюють невідкладно, але не пізніше ніж за один робочий день після реєстрації, на офіційному веб-сайті обласної ради. Якщо проект подає сам депутат, то документ після візування всіма уповноваженими особами оприлюднюють на офіційному веб-сайті обласної ради невідкладно, але не пізніше ніж за два робочі дні. На такому проекті повинно бути щонайменше 6-7 віз працівників виконавчого апарату обласної ради.

Але згаданий проект рішення, який нібито ініціював голова обласної ради, не відповідав нормам Регламенту. Ба більше, видається, що фізично сам голова не міг його 13 січня внести на розгляд, оскільки перебував у той час у відпустці за кордоном. Обов’язки голови ради в той момент виконувала перший заступник голови обласної ради Парасковія Дворянин, якій відповідальні працівники апарату не повідомили про розміщення на сайті проекту рішення авторства Олександра Ганущина.

Чергове пленарне засідання сесії Львівської обласної ради має відбутись у вівторок, 31 січня.

Андрій БОЛКУН, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин