Кабмін продовжить контракт з Коболєвим

12:34 20 Березня 2019

Кабмін продовжить контракт з Коболєвим

Кабінет Міністрів готовий підписати новий контракт з менеджментом НАК «Нафтогаз України» із зниженням зарплати на 50%, строком на рік, без бонусів і з чіткими завданнями.

Про це сказав прем’єр Володимир Гройсман, відкриваючи засідання КМУ, повідомляє «Урядовий портал».

За словами Гройсмана, ці завдання передбачають сформувати вже до 1 січня 2020 року відокремленого оператора української ГТС, сертифікованого за європейським законодавством, збільшити видобуток газу до визначених параметрів не менше 18 млрд кубометрів палива на рік, забезпечити транзит по українській ГТС після 1 січня 2020 року.

Прем’єр уточнив, що строк контракту – один рік, а невиконання визначених новим контрактом завдань буде приводом розірвати документ.

«Ми чітко ставимо низку позицій. Перше. Ми маємо врешті отримати справжню реформу «Нафтогазу», яка дозволить отримати відокремленого оператора ГТС, сертифікованого за принципами та законодавством ЄС. Друге. Збільшення видобутку газу. На жаль, за останні 5 років менеджмент не здійснив необхідних заходів, аби досягти цих цілей, – сказав Володимир Гройсман. – Ми поставили вимоги перед Наглядовою радою. Завдання – забезпечити функціонування ГТС та продовження транзиту, досягти цілей видобутку 18 млрд кубів щороку, і третє – ми не будемо платити захмарних зарплат».

Глава Уряду повідомив, що в п’ятницю, 15 березня, провів перемовини з Наглядовою радою і почув розумні думки, що всі визначені Урядом параметри мають бути враховані в контракті.

«Наглядова рада погодилася з цими пропозиціями і надала пропозицію, що зарплата буде вдвічі меншою, аніж сьогодні – без премій і бонусів», – сказав глава уряду.

Він також звернув увагу, що за новим контрактом менеджмент «Нафтогазу» буде щомісячно і щоквартально звітувати про досягнення цілей.

«Якщо цілей не буде досягнуто, це буде підставою до розриву контракту, – сказав Володимир Гройсман. – Далі вся відповідальність лежить на Наглядовій раді і правлінні – щодо досягнення цілей, визначених у рішенні Уряду і контракті. Прошу представників держави у Наглядовій раді проконтролювати провадження рішень».

Нагадаємо, раніше уряд вирішив переглянути у бік зменшення заробітні плати керівникам держкомпаній, зокрема і НАК «Нафтогаз України».

Глава компанії Андрій Коболєв у свою чергу заявив, що розмір його грошової винагороди відповідає постанові Кабміну, на базі якої встановлювалися зарплати керівникам великих стратегічних держкомпаній.

Кабмін очікував від наглядової ради «Нафтогазу» нових умов контракту з головою правління та іншою частиною менеджменту компанії.

Пізніше у Наглядовій рада НАК повідомили про прийняття рішення продовжити контракт із головою правління компанії Андрієм Коболєва і встановити його місячний оклад у розмірі 2,08 млн гривень.

Після цього Кабмін оголосив конкурс на главу правління «Нафтогазу».

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин