Карному розшуку України – 100 років

10:46 15 Квітня 2019

Карному розшуку України – 100 років

В Україні сьогодні відзначають День працівників карного розшуку.

Саме 15 квітня 1919 року Декретом Раднаркому України була утворена окрема секція судово-кримінального розшуку.

Карний розшук здійснює вкрай необхідну підготовчу діяльність до попереднього слідства для органів звинувачення. З роками не раз змінювалася правова база та структура карного розшуку, але завдання були незмінні.

Обов’язки співробітників кримінального розшуку в наш час – пошук і затримання злочинців, попередження і розкриття злочинів.

Заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області – начальник кримінальної поліції полковник поліції Тарас Сабанюк розповів про те чим живуть оперативні працівники, про пріоритетні напрямки роботи, досягнення та проблеми служби розповів.

«На Львівщині я вже більше двох років очолюю кримінальну поліції. До того працював у сусідній Рівненській області. Адаптація пройшла швидко, робота подібна – різниця хіба в більших об’ємах та у деяких особливостях регіону. До того ж, ми й раніше співпрацювали з колегами з інших областей – інакше в цій роботі не можна. Один з перших розкритих резонансних злочинів на Львівщині – це розбійний напад на ювелірний магазин на вулиці Городоцькій. Двоє зловмисників у масках зайшли у крамницю, один пострілом з пістолета поранив охоронця, після чого вони заволоділи ювелірними виробами та втекли. Досить багато часу ми приділили розкриттю цього розбійного нападу – працювали спільно з киянами, колегами з Черкас, працівниками Департаменту карного розшуку Національної поліції. Результат – злочинці затримані, відбувають покарання».

«Звичайно, оперативники приділяють особливу увагу розкриттю тяжких та резонансних злочинів. Майже усі вбивства, скоєні на Львівщині протягом останніх двох років – розкриті. Була в нас серія розбійних нападів на пункти обміну валют – у Дрогобичі, Стрию, Трускавці, інших населених пунктах області зловмисники в масках нападали на такі об’єкти, забирали гроші. Розкриттям цих злочинів, я вважаю, ми також можемо похвалитись – затримано дві групи, одну з них – під час скоєння чергового розбою. Болюча тема – це квартирні крадіжки, «гастролери», особливо етнічні групи, які ми затримуємо. Також одним із пріоритетних завдань є розкриття незаконних заволодінь автотранспортом – ми затримали організовану злочинну групу, яка за одну ніч могла викрасти три автомобіля бізнес-класу – після цього таких злочинів на Львівщині стало в рази менше».

«Я, як керівник кримінального блоку, хочу щоб мешканці Львівщини, туристи, котрі приїжджають у Львів, почували себе у безпеці і знали, що карний розшук у нас є. Перш за все – це залежить від колективу, його боєздатності. Оперативники повинні працювати як єдиний механізм. За останні роки багато працівників  пішли на пенсію, дехто – знайшов іншу роботу, краще оплачувану, прийшло багато молодих, яких треба вчити, необхідно також виховувати керівників, котрі очолюватимуть карний розшук у територіальних підрозділах поліції. Щось нам вдається, над чимось ще працюємо. Звичайно, хотілося б мати сучаснішу комп’ютерну техніку, нові службові автомобілі та велику зарплату. Але я думаю – все це з часом буде».

«Для оперативників, які хочуть працювати, суть не міняється – цю роботу потрібно любити, жити нею – це головна умова. Ще жоден працівник карного розшуку не розбагатів на цій роботі і, напевне, не розбагатіє. Якщо оперативник каже мені, що він вже «наївся» тої служби, то я розумію, що з ним треба прощатись».

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин