Користування «Яндекс. Таксі» загрожує безпеці персональних даних – профспілка

13:52 3 Березня 2017

Користування «Яндекс. Таксі» загрожує безпеці персональних даних – профспілка

Фото: Варта1

В асоціації вільних профспілок автотранспортників України вважають, що користувачі та власники автівок, що працюють з «Яндекс. Таксі», добровільно надають свої персональні дані компанії країни-агресора.

Про це сьогодні під час прес-конференції розповіли заступник міського голови Андрій Москаленко, голова асоціації вільних профспілок автотранспортників України Андрій Корчинський та представник управління Патрульної поліції Любомир Курка, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

«Ми хочемо наголосити, що існує велика небезпека, що всі користувачі програми «Яндекс. Таксі» перед встановленням погоджуються з умовами договору, в тому числі, доступу до персональних даних. Фактично ми нашому ворогу самостійно надаємо доступ до бази даних, до банківських рахунків та іншого. Це також стосується і водіїв, що заключають договір з «Яндексом», – розповів Андрій Корчинський.

Також він зазначив, що програму «Яндекс. Таксі» аналізували представники відділу кібербезпеки СБУ, які виявили, що програму дуже важко видалити з Android.

«Якщо вам здається, що ви видалили, все рівно залишаються боти, які несуть загрозу персональній інформації та навіть пізніше можуть впливати на свідомість», – додав Корчинський.

Крім цього, за результатами рейдів по перевізникам служби таксі, в тому числі «Яндекс. Таксі», було зафіксовано численні випадки відсутності будь-яких дозвільних документів. Що стосується «Яндекс. Таксі», то на 5 водіїв було складено адмінпротоколи за порушення ст. 164 КК – порушення порядку провадження господарської діяльності, а саме – діяльність з відсутністю дозвільних документів.

«Нам стало відомо, що вже в суботу ті автомобілі, які приїхали з рекламою «Яндекс. Таксі» покинуть місто і відправляться в Запоріжжя», – зазначив Корчинський.

У свою чергу заступник міського голови Андрій Москаленко, зазначив, що для міста важливо, що перевізники дотримувались принципів законності і якості.

«Оскільки, сервіс «Яндекс. Таксі» надає лише інформативно-рекламні послуги, їм потрібно легалізуватись, отримати всі документи та оформити відповідні договори з водіями, щоб офіційно надавати послуги з перевезення пасажирів», – заявляють у міській раді.

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин