Львів і 7 міст підписали меморандум про співпрацю щодо будівництва полігону для сміття

18:19 12 Квітня 2019

Львів і 7 міст підписали меморандум про співпрацю щодо будівництва полігону для сміття

Фото: Dronarium

Для створення сучасної системи поводження з відходами, яка б відповідала вимогам Національної стратегії поводження з ТПВ, та облаштування регіонального полігону для захоронення відходів, Львівська, Бориславська, Дрогобицька, Трускавецька, Пустомитівська, Східницька, Новороздільська та Городоцька міські ради підписали Меморандум про співпрацю.

Львів готовий взяти на себе усі витрати, пов’язані з будівництвом і облаштуванням регіонального полігону, та забезпечити його функціонування з дотримання усіх екологічних вимог на рівні європейських стандартів.

Земельну ділянку під полігон повинна виділити обласна рада, інформує прес-служба Львівської міської ради.

Відповідно до законодавства, ділянка не може бути розташована в межах міста.

За словами заступника міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, вирішення критичної ситуації з ТПВ у нашому регіоні не можливе без будівництва регіонального полігону для захоронення відходів. Адже навіть при будівництві сміттєпереробних заводів однаково залишатиметься частина сміття, яке потребує захоронення.

«Ми спільно будемо звертатися до усіх державних інституцій з вимогою виконання приписів Національної стратегії поводження з відходами. Зокрема – забезпечення будівництва першої черги мережі регіональних полігонів для захоронення побутових відходів та подальшої розбудови мережі регіональних полігонів і будівництва мережі сміттєперевантажувальних станцій, відповідно до вимог екологічної безпеки прописаних у Національній стратегії. Зі свого боку Львів готовий розробити проектно-кошторисну документацію для будівництва регіонального полігону для Львова і міст області, та за власний кошт профінансувати будівництво такого полігону», – повідомив Сергій Бабак.

Цілями підписаного Меморандуму є:

створення регіонального полігону захоронення ТПВ у відповідності до Національної стратегії поводження з відходами;

вдосконалення системи поводження з відходами на території міст Львова, Борислава, Дрогобича, Трускавця, Пустомит, Східниці, Нового Роздолу та Городка;

впровадження сучасних технологій перероблення ТПВ та відбору вторсировини;

покращення екологічної ситуації в регіоні;

економія бюджетних коштів, які будуть спрямовуватись на соціальні проекти та розвиток міста Львова і міст, які підписали Меморандум

«Меморандум підписало 8 міст. Однак ми відкриті, якщо до нашої ініціативи виявлять бажання приєднатися ще й інші міста області. Адже вирішення ситуації з утилізацією відходів є проблемою не одного чи кількох міст. Це спільна проблема для усіх. Переконаний, що об’єднання зусиль для врегулювання ситуації з ТПВ буде дієвим, і наші спільні звернення почують державні інституції, в чиїй компетенції сприяти і вчиняти конкретні дії у питаннях поводження з відходами», – наголосив Сергій Бабак.

Довідка

У зв’язку з трагедією, яка сталася у травні 2016 року, стало неможливе подальше захоронення відходів на Львівському полігоні ТПВ у с. Великі Грибовичі, полігон у с. Брониця, який обслуговував м. Дрогобич, вже понад рік заблокований, міста Східниця, Пустомити та Городок не мають полігонів захоронення ТПВ. Натомість відбувається транспортування та захоронення ТПВ по полігонах України. Також почастішали випадки несанкціонованого розміщення відходів, що у свою чергу зумовлює забруднення довкілля. Натомість Національною стратегією управління відходами передбачено створення регіональних полігонів захоронення ТПВ.

Ще в червні 2017 року держкомісія з надзвичайних ситуацій дала доручення ЛОДА виділити ділянку під полігон. Однак, ділянки, які пропонували, не відповідали встановленим ДБН щодо площі території, не відповідали висновкам науково-експертних груп щодо цільового використання, відстані до водних об’єктів, курортів і житлової забудови.

За 2018−2019 роки Львівська міська рада скерувала 168 листів — Президенту, Прем’єру, Віце-прем’єру, Міністру регіонального розвитку, голові ВРУ, голові ЛОДА — із проханням виконати норму закону і виділити ділянку, адже регіональний полігон потрібен не лише Львову, а й тим 5 районам області, які використовували полігон в Грибовичах. Звернення залишаються без належного розгляду та вирішення. В свою чергу такий стан речей призводить до поглиблення екологічної кризи і загострення соціальної напруги.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин