Львів стане найпрогресивнішим містом в Україні щодо поводження зі сміттям

16:43 11 Січня 2017

Львів стане найпрогресивнішим містом в Україні щодо поводження зі сміттям

Фото: Богдана Юрочка

Аби зменшити обсяг відходів, Львів долучається до європейських міст, які задекларували рух у напрямі «Zero Waste». Ця концепція буде основою Стратегії поводження з відходами на 2017-2022 роки. Тож Львів повинен стати першим містом України, що приєднається до спільноти прогресивних міст світу.

Про це повідомили в прес-службі Львівської міської ради.

«Це не означає, що відходи будуть скорочені до нуля – тут ідеться про максимально ефективне їхнє використання, – зазначає заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко. – Сьогодні ми даємо публічний старт розробці цієї стратегії, до якої хочемо залучити громадськість із різних середовищ. Ми ставимо перед собою 2 пріоритети. З одного боку – це максимальна партисипативність та інтегрованість стратегії. З іншого – ми звернулися до наших міст-партнерів у Польщі, до «Зеленої столиці» Любляни, до одного з найбільш зелених міст Європи – міста Фрайбурга, які допомагатимуть нам у роботі над нашою візією. Окрім того, ми сьогодні також звернулися до німецьких колег, які працюють над національною стратегією поводження з ТПВ. Загалом, ми б хотіли, щоб через 5 років хоча б 30% відходів не йшли на захоронення, а перероблялись, сортувались тощо».

Консультант з питань сталого розвитку Ірина Миронова зазначила, що «Zero waste» – це переосмислення нашого ставлення до ресурсів у місті. За її словами, у стратегії буде закладено нове бачення того, що ми викидаємо: що можна замінити, зремонтувати, переналаштувати у місті, щоби сміття не було.

Передбачено, що план дій, згідно зі стратегією, охоплюватиме декілька пріоритетних напрямів:

  • попередження;
  • перевикористання;
  • сортування;
  • перетворення в енергію;
  • захоронення.

План дій базуватиметься на європейській ієрархії поводження з відходами, де основну увагу зосереджують на перших трьох позиціях.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин