Львів усюди: в Україні зафіксовано понад 100 фактів несанкціонованого скидання львівського сміття

18:49 31 Травня 2017

Львів усюди: в Україні зафіксовано понад 100 фактів несанкціонованого скидання львівського сміття

Журналісти Leopolis.news створили інтерактивну карту місць виявлення несанкціонованого скидання відходів з підтвердженим походженням з міста Львів, а також місць, де були виявлені чи затримані вантажівки з сміттям без необхідних документів.

Усі дані були отримані з офіційних відповідей на інформаційні запити від Головних управлінь Національної поліції в областях України та від регіональних офісів Державної екологічної інспекції.

Інтерактивну карту створену на основі офіційних даних ГУ НП та Державних екологічних інспекцій в регіонах України було презентовано під час круглого столу в прес-центрі «Leopolis» до річниці трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі.

«Протягом року, що минув, ми неодноразово чули від Андрія Садового про блокування вантажівок з львівським сміттям, котрі перевозять його для захоронення згідно договорів на полігонах ТПВ в різних регіонах України. Водночас неодноразово у ЗМІ лунала інформація про те, як «львівське сміття» несанкціоновано скидають в лісопосадках, на територіях закинутих військових частин, підприємств чи навіть просто в полі. Такі факти лунали з усіх куточків України. Ми вирішили звернутись до відповідальних державних органів аби отримати офіційне підтвердження чи спростування цієї інформації», – зазначив журналіст «Leopolis Media Group» Сергій Бобра.

Відповідно до отриманої інформації є офіційні підтвердження словам Андрія Садового, міського голови Львова, про факти блокування вантажівок з сміттям та супровід їх за межі тієї чи іншої області в супроводі поліції.

«Наприклад, 3 жовтня 2016 року  представниками громади м. Погребище, Вінницької області було затримано 5 вантажних автомобілів з Львівським сміттям. Оскільки затриманні автомобілі відходи не розвантажили, їх було супроводжено за межі Вінницької області в супроводі поліції», – розповів Сергій Бобра.

Утім таким затриманням є логічне пояснення, адже вантажі зазвичай перевозились без належно оформлених документів або навіть з підробленими документами. Також часто були відсутні договори на утилізацію самого сміття.

«Так 2 листопада 2016 року співробітники роти ДПС поруч міста Конотоп на Сумщині виявили транспортні засоби водії яких надали підроблені накладні на перевезення твердих побутових відходів», – зазначив Сергій Бобра під час презентації інтерактивної карти.

Окрім того, аналізуючи карту місць виявлення несанкціонованого скидання сміття, слід зазначити, що прослідковується певна тенденція.

«Найбільше місць скидання «Львівського сміття» виявлено окрім Львівської області на Тернопільщині, Рівненщині, Житомирщині та Київщині. Окрім того в відповідях на інформаційні запити йдеться про факти несанкціонованого скидання сміття, без відповідних домовленостей, на міських полігонах ТПВ в Одеській та Сумській області. Переважна більшість віднайдених місць з «львівським сміттям» знаходиться неподалік великих транспортних магістралей», – наголосив Сергій Бобра, аналізуючи результати журналістського розслідування.

Варто зазначити, що презентована інтерактивна карта ґрунтується на даних отриманих від 16 обласних представництв Державних екологічних інспекцій та 18 регіональних представництв Національної поліції. Решта проігнорували запит або не надіслали її у встановлений законом термін.

«Ми не звинувачуємо когось певного у несанкціонованому скиданні сміття по всій території України, адже це не в нашій компетенції. Відтак усі отримані відповіді на інформаційні запити, в котрих зазначені дані про місця виявлення «львівського сміття» чи факти затримання вантажівок з сміттям без належних на те документів, та зазначенням відкритих по цих фактах кримінальних справ, будуть направленні нами у Генеральну Прокуратуру України з проханням об’єднати розслідування у єдину кримінальну справу та встановити винних у неконтрольованому скидані сміття по всій території України», – підсумував Сергій Бобра.

Зазначимо, круглий стіл в прес-центрі «Leopolis» відбувся до річниці трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі. Основна тема круглого столу була присвячена причинам трагедії, внутрішньому розслідування ДСНС та наслідкам трагедії. Було обговорено питання поводження зі сміттям, його утилізації, а також питання побудови сміттєпереробного комплексу. Учасниками круглого столу були Руслан Гречаник, директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Сергій Бабак, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку, Юрій Марусяк, начальник оперативно координаційного центру ГУ ДСНС у Львівській області, Микола Маланич, керівник Державної екологічної інспекції у Львівській області, Галина Денько, представник місцевої громади с. Великі Грибовичі, Алла Войцехівська, еколог ГО «Екологія право людини», Ігор Муравський, депутат Жовківської районної ради, активіст ініціативної групи рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

Як повідомляли, львівська прокуратура викрила незаконну схему вивозу ТПВ зі Львова. Декільком львівським перевізникам, які були уповноваженні на вивіз ТПВ зі Львова, надавали послуги фіктивні фірми у Дніпрі, куди ніби-то й мало бути відправлене львівське сміття. Натомість, сміття незаконно викидали по всій території України.

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин