Львів’яни перемогли в конкурсі короткометражок у Римі (ВІДЕО)

16:33 25 Січня 2017

Львів’яни перемогли в конкурсі короткометражок у Римі (ВІДЕО)

Фото: velychlviv.com

«Запрошення від Бога» — короткометражний фільм, що переміг у конкурсі Домініканського Ордену в  Римі. Конкурс, який організувала Генеральна курія Ордену Проповідників, проводився з нагоди святкування 800-літнього ювілею Ордену і, за його умовами, про Домініканську Родину потрібно було розповісти у 3-хвилинному відеосюжеті.

Про це пише «Духовна велич Львова».

Ірина Кондратюк, режисер та сценарист фільму, розповіла не лише про те, як народився сюжет та скільки часу тривали зйомки фільму, але також про атмосферу та відчуття, що супроводжували команду під час роботи над фільмом:

«За умовами конкурсу потрібно було показати домініканську родину і висвітлити місію ордену Проповідників. Центральним і ключовим словом фільму є слово Істина – VERITAS — слово, яке є девізом домініканців, а головна їхня місія – проголошувати Євангеліє різними способами. У фільмі показані представники всіх трьох гілок Ордену – отці, сестри та миряни. Головний персонаж – хлопець, який відчуває запрошення від Бога вступити до Третього Ордену домініканців — мирян. Це покликання зріє у ньому змалечку, адже хлопець виховувався у домініканському середовищі, бачить, як отці та сестри проповідують Слово Боже, навчають, бачить те, наскільки вони відкриті на людей. Хлопчик також змалечку має свого улюбленого блаженного, який є для нього взірцем для наслідування і коли виростає, то відчуває покликання проголошувати Істину, як домініканець-мирянин. Не випадковими також є його слова «хочу бути, як Фрассаті», адже Папа перед початком СДМ-2016 звернувся до молоді із закликом «Будьте як Фрассаті!», котрий є покровителем молоді та був покровителем Світових Днів Молоді у Кракові.

Ми відіслали готову роботу на конкурс і лише потім взнали, що, окрім нас, учасників було не так багато – команди з Філіппін та Польщі, але у листі від журі конкурсу було сказано, що всі конкурсні фільми відзначилися високим рівнем.

Не бракувало нам також символічних та знакових моментів підчас зйомок. Наприклад, хлопчика, що знявся у фільмі, звуть Петриком і він разом із сестричкою Катрусею уже знімався в одному із наших фільмів – про святу Катерину Сієнську. Тоді ми жартували, що, оскільки роль у Петрика була другорядною, то тепер він має знятися у фільмі про св. Петра. Тож можна сказати, це вдалося втілити – у фільмі про блаженного П’єра, адже П’єр – це і є Петро.

Коли ми обирали, яку взяти Біблію для зйомок – дитячу чи дорослу, мама Петрика сказала, що він читає вже дорослу і принесла родинну Біблію. За моїм задумом, за сценарієм, Біблія мала бути в наклейках, я навіть шукала де б то купити наліпку з мультфільму Король Лев, а коли мама привезла Біблію, то вона виявилася обклеєною наліпками і поміж ними був також Король Лев.

Через такі та інші моменти ми відчували, як Бог допомагав нам під час зйомок, ми відчували дію Святого Духа. Радіємо, що наша робота перемогла, ще більше радіємо з того, що вона зацікавила глядачів із багатьох країн».

Пропонуємо для перегляду конкурсну короткометражку:

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин