Львів’яни вшанували Михайла Вербицького (ФОТО)

14:37 3 Березня 2017

Львів’яни вшанували Михайла Вербицького (ФОТО)

Сьогодні у Львові біля пам’ятника о. Михайлу Вербицькому напередодні 102 річниці від дня народження автора музики до Гімну України відбулося урочисте покладання квітів.

Як інформує кореспондент Leopolis.news, перед покладанням квітів хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих на «Степовій» шахтарів.

Згодом відбулися урочистості, поклали квіти до підніжжя пам’ятника композитору.

Участь у заходах взяли голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова облради Олександр Ганущин та представники громадськості.

Коротке слово виголосив голова товариства «Надсяння» Володимир Середа, який розповів про життєвий і творчий шлях М. Вербицького.

Він ініціює оголошення 10 березня Днем Державного Гімну України.

Михайло Михайлович Вербицький (4 березня 1815, с. Явірник Руський, Сяноцький округ, Королівство Галичини та Володимирії, Австрійська імперія (нині ґміна Бірча, Перемишльський повіт, Підкарпатське воєводство, Польща) — 7 грудня 1870, с. Млини, ґміна Радимно, Перемиський повіт, Підкарпатське воєводство) — український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики державного гімну України «Ще не вмерла Україна».

Дата створення пісні «Ще не вмерла Україна» залишається наразі дискусійною. Тривалий час вважалося, що вона була створена у 1862—1863 рр. — але без відповідних наукових аргументів. Текст Павла Чубинського у Галичині вперше був опублікований у грудневому числі часопису «Мета», який фактично вийшов близько 15 січня 1864 року. Ймовірно, це надихнуло о. Михайла (або йому було замовлено перемишльською «Громадою») написати патріотичну пісню. Хоча, не виключено, що Вербицький скористався наддніпрянською публікацією тексту. Після опублікування в часописі «Мета» пісня «Ще не вмерла Україна» набула великої популярності серед свідомої молоді Галичини.

Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі як завершальний номер концерту, присвяченому Тарасові Шевченку, диригував Анатоль Вахнянин.

В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Серед його учнів були священики-композитори Віктор Матюк і Порфирій Бажанський. Помер у селі Млинах (тепер на території Підкарпатського воєводства Польщі) від раку язика. Довідка з Вікіпедії.

Фото Йосипа Марухняка

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин