- Україна модернізує літак АН-158
- Замість Укроборонпрому створять держорган з розширенішими повноваженнями
- Зеленський прокоментував видачу паспортів РФ мешканцям окупованого Донбасу
- Путін заявив, що «із задоволенням» подискутував би із Зеленським про Донбас
- Львівський стрілець Олександр Петрів здобув ліцензію на Олімпіаду-2020
- Розслідування провокаційного соцопитування про долю Галичини триває – СБУ Львівщини
Львівщина – одна з лідерів в Україні за приростом сонячної енергетики
Сьогодні, 24 січня, відбулась заключна конференція «Проведення енергетичних реформ в регіоні в межах угоди про асоціацію з ЄС» в межах проекту «Контроль громадськості за реформуванням енергетичного сектора на регіональному рівні в контексті угоди про асоціацію між Україною та ЄС».
Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.
Участь у конференції взяв перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, представники громадських організацій, самоврядування, експертного середовища і міжнародних організацій, бізнесу та наукового середовища.
«Питання енергоефективності перебуває на контролі голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки. Питання впровадження енергоефективності технологій – одна з пріоритетних цілей у стратегії розвитку Львівщини. Починаючи з 2006 року, було впровадження Програми енергозбереження, яка трансформувалась в загальноукраїнську. Сумарно інвестиційний ресурс склав майже 700 млн грн», – зазначив Ростислав Замлинський.
Нагадаємо, що у межах Програми енергозбереження для населення діє механізм стимулювання населення на здійснення енергозберігаючих заходів шляхом компенсації частини відсоткової ставки за кредитами. Відтак, за 2006-2018 роки видано понад 39,3 тис кредитів.
«Важливо, що при зростанні житлового фонду – рівень споживання газу не росте. Це свідчить про розуміння мешканців доцільності впровадження енергоефективності технологій. Вже є приклади де відмовляються від газу, використовуючи альтернативні джерела. Це треба поглиблювати. На Львівщині найактивніша реалізація проектів вітрової енергетики. Щодо темпів приросту реалізації сонячної енергетики – Львівщина в лідерах. Тож потенціал великий і ми повинні його гідно використовувати. У подальшому – Львівська область буде приваблива для інвесторів у плані відновлюваної енергетики. Очікуємо 200 млн євро інвестицій в цю сферу. Зелений тариф відшкодовується для інвесторів, тому очікуємо збільшення надходжень», – додав Ростислав Замлинський.
Під час заходу присутні ознайомилися з підсумковим результатом моніторингу реалізації заходів у сфері енергетики та енергозбереження.
У межах Програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини запровадили систему моніторингу споживання енергоресурсів установами бюджетної сфери (2232 об’єктів залучено у систему), упродовж 2016-2018 років реалізували комплексні енергозберігаючі заходи в 12 об’єктах бюджетної сфери на суму понад 63,2 млн. гривень, а також здійснили 31 енергетичний аудит. Очікувана економія коштів обласного бюджету на оплату за енергоносії – 4,5 млн гривень щорічно.
Зазначимо, що організатори заходу – ГО «Інститут Регіонального Розвитку» та департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації.
Нагадаємо, у 2018 році ввели в експлуатацію: 14 СЕС, загальною потужністю 87,13 МВт – інвестиції понад 82 млн євро. А також запустили першу на Львівщині ТЕЦ на біопаливі, електрична потужність – 2,4 МВт, теплова потужність – 7,5 МВт. Станом на 01.01.2019 343 на території області функціонують сонячних електростанцій приватних домогосподарств потужністю 5,87 МВт.
За 12 місяців 2018 року введено в експлуатацію 179 сонячних установок приватних домогосподарств, потужністю 3,67 МВт.
Leopolis.news
Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.