Львівська облрада «забула» розглянути петицію, що набрала необхідну кількість голосів

11:38 4 Січня 2017

Львівська облрада «забула» розглянути петицію, що набрала необхідну кількість голосів

Фото: Bihon.ro

2183 голоси за станом на 3 січня цього року набрала петиція «Жителі Львівщини за автономне налагоджування економічних зв’язків з Польщею». Це перша за півроку петиція, за яку на сайті облради проголосувало необхідне число громадян.

Система місцевих петицій запрацювала на офіційному веб-сайті Львівської обласної ради з 15 червня 2016 року. За цей час було зареєстровано 21 петицію. Для того, щоб петицію розглянули на сесії обласної ради, треба за 90 днів зібрати на її підтримку 1000 голосів.

Згадану петицію «Жителі Львівщини за автономне налагоджування економічних зв’язків з Польщею» створив на сайті Львівської обласної ради ще 29 листопада минулого року якийсь Олег Володимирович Гушин. Необхідний для розгляду мінімум у тисячу голосів вона зібрала за неповні два тижні – до 11 грудня.

Відповідно до статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян», не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку петиції, тобто в нашому випадку до 15 грудня, на офіційному веб-сайті обласної ради мали б оприлюднити інформацію про початок її розгляду. Але цього не зроблено й досі.

pet

Розгляд електронної петиції, відповідно до чинного законодавства, відбувається невідкладно, але не пізніше від десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду. Тобто до 28 грудня минулого року петицію «Жителі Львівщини за автономне налагоджування економічних зв’язків з Польщею» мали б розглянути. Але з невідомих причин цього не було зроблено. В такий спосіб Львівська обласна рада вкотре порушила закон.

Як зазначив у коментарі кореспонденту Leopolis.news голова регламентної комісії облради Роман Кізима, якщо петиція набрала необхідну кількість голосів, то її, звичайно, мали б винести на розгляд сесії. «Це питання до апарату обласної ради. Він би мав цей процес контролювати. У цій ситуації це питання профільної комісії, мабуть, з питань європейської інтеграції», – підкреслив пан Кізима.

Зі змістом згаданої петиції про налагоджування економічних зв’язків з Польщею можна ознайомитися на сайті Львівської обласної ради. Закон дозволяє в разі невідповідності змісту петиції чинному законодавству не розміщувати її для збору голосів підтримки.

Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.

pet2

Андрій БОЛКУН, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин