- Україна модернізує літак АН-158
- Замість Укроборонпрому створять держорган з розширенішими повноваженнями
- Зеленський прокоментував видачу паспортів РФ мешканцям окупованого Донбасу
- Путін заявив, що «із задоволенням» подискутував би із Зеленським про Донбас
- Львівський стрілець Олександр Петрів здобув ліцензію на Олімпіаду-2020
- Розслідування провокаційного соцопитування про долю Галичини триває – СБУ Львівщини
Львівське видавництво пропонує прочитати справжнього «Тараса Бульбу»
У Львові видали первісний варіант повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба», яку згодом було спотворено під тиском ідеологів московської імперії.
Про це повідомляють у видавництві «Апріорі», де книжка побачила світ. Український переклад зробив Василь Шкляр за першотвором, який видали 1835 року у збірці «Миргород».
«Ця перша редакція повісті невідома широкому читацькому загалу, оскільки було канонізовано її другий варіант, надрукований 1842 року. Читаймо наш, не спалений, український варіант справжнього «Тараса Бульби», – зазначають у видавництві.
Уривок з книги: #Апріорі_читаємо_разом
«Усі троє вершників їхали мовчки. Старий Тарас думав про давнє: перед ним зринала його молодість, його минулі літа, що за ними завжди сумує козак, який не проти, аби все його життя було молодістю. Він думав про те, кого зустріне на Січі зі своїх колишніх побратимів; він розмірковував, хто вже помер, а хто ще живий. Сльоза тихо круглилася на його зіниці, і він понурив свою сиву голову.
Синів його обсідали інші думки..
– Е-е-е, що ж ви, хлопці, принишкли? – обізвався нарешті Бульба, отямившись від своєї задуми. – Наче якісь ченці! Анумо, разом, разом! Усі думання до дідька! Беріть у зуби люльки та закуримо, та приосторожимо коней, та й полетимо так, щоб і пташка нас не догнала!
І козаки, пригнувшись над кінськими гривами, щезли у травах. Уже не було видно і їхніх чорних шапок; тільки смуга, як блискавка, лягла за ними в столоченій траві…»
Leopolis.news
Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.