Мешканці будинку на вул. Шевченка, 418 у Львові закликають міськраду дійти згоди із забудовником

10:00 24 Квітня 2019

Мешканці будинку на вул. Шевченка, 418 у Львові закликають міськраду дійти згоди із забудовником

Мешканці будинку на вул. Шевченка, 418 вважають, що міськрада безпідставно звинувачує забудовника, ПрАТ «Ірокс», у незаконному зведенні їхнього будинку. Вони стверджують, що будинок збудовано на підставі належної документації, яку визнають не лише суди, а й реєстраційні органи, які видають витяги про права власності на житло. На сьогодні 95% пайовиків-фізичних осіб здійснили державну реєстрацію права власності на  придбані квартири.

Будинок на вул. Шевченка почали будувати ще наприкінці кризових дев’яностих років. Запроектований з ініціативи заводу «Автонавантажувач» на землях, які були в користуванні заводу, житловий комплекс перейшов у власність ПрАТ «Ірокс» як недобудова. Тодішнє законодавство не регламентувало відведення земельних ділянок чи реєстрацію прав власності на незавершене будівництво, тому через розбіжності в законодавстві виник спір між Львівською міською радою та забудовником стосовно належності документації. Однак суди стали на бік ПрАТ «Ірокс» і підтвердили законність будівництва на відповідній земельній ділянці. На підставі цих рішень здійснено всі необхідні реєстраційні дії щодо прав власності на нерухомість.

«За час суперечок між міською владою і забудовником, за рахунок ПрАТ «Ірокс» до будинку збудовано дорогу міського значення – вул. Панаса Сотника – 250 м, збудовано дитячий садочок на 150 місць, обладнано два великі дитячі майданчики на 700 квадратних метрів. Дивно і неприємно читати у ЗМІ заяви міських чиновників із закликами не купувати квартири в нашому будинку, – кажуть власники квартир Марія Полякевич та Віра Краєвська і їхні адвокати. – Тим паче дивно чути, що наш будинок ставлять в один ряд зі спорудою на вул. Личаківській, яку демонтують через відсутність містобудівної і дозвільної документації. Будинок на вул. Шевченка, 418 пройшов усі експертизи щодо безпеки, стандартів, має технічні умови на всі комунікації, прийнятий в експлуатацію, будинку присвоєно адресу, заселено 540 квартир. Ми як мешканці будинку, як львів’яни, як виборці очікуємо сприяння від міської ради і спокійного життя».

Дійсно, рішення судів щодо будинку на вул. Шевченка, 418 у Львові, які набули законної чинності, підтверджують відповідність і достатність документації, на підставі якої ПрАТ «Ірокс» звів житловий комплекс. Колізія виникла через тривалий час будівництва, яке розпочав «Автонавантажувач», а продовжив будівельно-монтажні роботи ПрАТ «Ірокс» з 2010-го по 2015 рік: за цей час змінилося законодавство. Починали будувати, коли закон був один, а здавали в експлуатацію, коли закон – інший. Самі судді у своїх рішеннях посилаються на незворотність дії закону й визнають належність документів. Законодавство, яке регулює правовідносини у сфері будівництва, і досі недосконале. Однак Львівська міськрада має всі законні підстави і рішення судів, щоби знайти компроміс із забудовником та підтримати мешканців.

Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин