Місцеві ради не стали самостійними внаслідок децентралізації – Демків

18:48 23 Січня 2017

Місцеві ради не стали самостійними внаслідок децентралізації – Демків

Фото: Mind42

Попри проведення децентралізації, місцеві ради Львівщини наразі не стали фінансово самостійними.

Про це розповів керівник департаменту фінансів Львівської обласної державної адміністрації Олег Демків під час звіту департаменту сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Олег Демків сказав, що нині зберігається незадовільна структура для місцевих органів влади.

«Лише 20% у складі дохідної частини місцевих бюджетів становить надходження податків та зборів. Тобто децентралізація відбулася, але по-справжньому можна буде говорити про фінансову самостійність місцевих бюджетів лише тоді, коли питома вага податків і зборів становитиме не менше як 40-50%. Подальша робота щодо реформування міжбюджетних відносин має відбуватися в цьому напрямку», – пояснив Олег Демків.

Він додав, що 2017 року Львівщина самостійно фінансуватиме освіту та енергоносії в медичній галузі.

«На центральному рівні не вдалося вирішити проблему фінансування пільгових перевезень, отримання субвенцій на них. І системна проблема – це те, що Міністерство фінансів разом з Міносвіти відійшли від формульного підходу визначення освітньої субвенції. Планування від досягнутого є неприпустимим», – сказав Олег Демків.

Нагадаємо, відповідно до підсумків за 9 місяців минулого року, Львівська область посідала перше місце серед областей у рейтингу фінансової самодостатності.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин