Міжнародний суд розпочав розглядати позов України проти Росії

14:47 6 Березня 2017

Міжнародний суд розпочав розглядати позов України проти Росії

Фото: atn.ua

6 березня в Гаазі у рамках позову України проти Російської Федерації Міжнародний суд ООН розпочне слухання про застосування запобіжних заходів, повідомляє «Урядовий портал».

Нагадаємо, цей позов було подано 16 січня 2017 року до Міжнародного суду ООН, щоб притягнути Російську Федерацію до відповідальності за підтримку тероризму на Сході України та дискримінацію етнічних українців та кримських татар в окупованому Криму.

Як зазначено в повідомленні, запобіжні заходи дозволять суду запобігти погіршенню ситуації і, головне, захистити цивільне населення, протягом часу, необхідного для розгляду справи.

У запиті про застосування запобіжних заходів Україна просить суд зобов’язати Російську Федерацію припинити порушення міжнародного права. Зокрема, звертається до суду з клопотанням зобов’язати РФ забезпечити ефективний контроль за своїм кордоном, припинити постачання зброї до України, зупинити підтримку незаконних збройних формувань, які завдають шкоди цивільному населенню України, а також утриматися від будь-яких подальших актів етнічної дискримінації в окупованому Криму.

«Очікується, що слухання про застосування тимчасових заходів триватимуть чотири дні. Україна представить аргументи в понеділок, 6 березня, та в середу, 8 березня. Російська Федерація представить свої аргументи у вівторок, 7 березня, та в четвер, 9 березня. Слухання починатимуться кожного дня о 10:00 (11:00 за київським часом)», – зазначено в повідомленні.

Очікують, що суд винесе рішення протягом кількох тижнів.

Як повідомляє «Європейська правда», сьогодні Олена Зеркаль, заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції, виступила в Міжнародному суді ООН як представник України. Окрім неї, позицію української сторони в Гаазі представили американський професор Гарольд Хонджі Ко та Марні Чік, партнер юридичної компанії Ковінгтон, що має контракт з Україною щодо представлення інтересів Києва в міжнародних судах.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин