Модернізація по-львівськи: містян труять попелом з котельні (ФОТО)

15:20 13 Січня 2017

Модернізація по-львівськи: містян труять попелом з котельні (ФОТО)

Фото: Leopolis.news

Мешканці кількох вулиць у центрі Львова уже рік потерпають від наслідків роботи котельні на вулиці Кирила та Мефодія, 4 яка опалює бібліотеку та два факультети ЛНУ ім. Івана Франка.

Про це у коментарі Leopolis.news розповів мешканець вул. Драгоманова Богдан Кудеревко, який надав відповідні фото.

За словами львів’янина, донедавна в котельні були газові котли, однак їх замінили на твердопаливні. Після цього мешканці прилеглих до котельні вулиць почали чути неприємний запах, який ішов із димаря котельні. За словами чоловіка, котельня опалює наукову бібліотеку та її архіви, біологічний та фізичний факультети університету Франка.

«Неприємний запах – це культурно сказано. Ми чуємо сморід. А цього року із димаря почав вилітати ще  й густий попіл. Ці рештки осідають на будинки, на вікна, на автомобілі. Дихати цим неможливо», – розповів Богдан Кудеревко.

котельня1

котельня котельня3

За його словами, від зими минулого року люди постійно скаржаться на «гарячу лінію» міста, проте жодної реакції немає.

Крім того, за словами Богдана Кудеревка, мешканці підготували колективну скаргу на роботу котельні на ім’я директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, а також керівникові державної екологічної інспекції у Львівській області.

«Оскільки у котельні змінили газові котли на твердопаливні, то у них має бути дозвіл на встановлення такого котла. Ми вимагаємо, щоб нам надали ці дозволи, якщо вони є. Також вимагаємо, щоб котельня припинила спалювати паливо, яке так негативно впливає на атмосферу та на людей», – наголосив Богдан Кудеревко.

Водночас в університеті на інформаційний запит Leopolis.news щодо роботи котельні на вулиці Кирила і Мефодія, 4 повідомили, що у 2015 році приміщення котельні віддали в оренду ТзОВ «АТ Західенерго», що дозволило Університетові знизити ціну на опалення і підвищити якість надання відповідних послуг. Згідно з умовами договору, орендар зобов’язується дотримуватись усіх технічних, екологічних та законодавчих вимог.

«У відповідь на звернення Університету, товариство з обмеженою відповідальністю «АТ Західенерго» повідомило, що для опалення у котельні використовуються паливні брикети з деревних відходів, дрова з листяних порід та соняшникова пелета, які є екологічно чистими і пройшли усі необхідні випробування», – написано у відповіді на запит.

Крім того, в університеті повідомили, що у 2015 році ТзОВ «АТ Західенерго» переобладнало котельню, також було проведено капітальний ремонт, встановлено нові твердопаливні котли. За інформацією орендаря, усі характеристики роботи котельні затверджені Декларацією про готовність об’єкта до експлуатації. ТзОВ «АТ Західенерго» запевняє, що робота котельні з усім наявним обладнанням пройшла відповідні перевірки у ДП «Укрдержекспертиза».

«Усе обладнання, яке використовує у своїй роботі котельня, є власністю ТзОВ «АТ Західенерго». Також орендар зазначає, що лабораторія «Центр ЛТД» проводила дослідження повітря населених місць. Згідно із висновками від 30 листопада 2016 року у роботі котельні не виявлено жодних порушень. Цьогоріч жодних скарг щодо роботи котельні на адресу університету не надходило», – написано у відповіді на запит.

Кореспондент Leopolis.news особисто оглянув вказану територію. Попри нестерпний сморід паленої смоли, на місці неозброєним оком помітно попіл на вікнах та машинах, особливо добре його видно зараз на снігу. Тому, не зважаючи на запевнення посадовців, проблема справді існує. Дивіться самі

IMG_6832

IMG_6831

IMG_6826 IMG_6828  IMG_6835 IMG_6839

Леся БУРБАН, Любомир ШКІЛЬ, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин