МОЗ закликало Зеленського не ширити фейки про медреформу

13:13 19 Квітня 2019

МОЗ закликало Зеленського не ширити фейки про медреформу

Кандидат у президенти Володимир Зеленський продемонстрував необізнаність щодо роботи екстреної служби і запуску трансформації охорони здоров’я.

Так у Міністерстві охорони здоров’я відреагували на його слова, сказані в інтерв’ю «РБК-Україна».

Зеленський дорікнув законодавцям за те, що медичну реформу не обговорили з людьми: «Хто взагалі запитав у людей, а як ми з села доїдемо в цю лікарню? Тому що тепер швидка допомога не приїжджає, а у моєї дитини 39, а навіть якщо 37, і ця бабуся з цієї онукою, у неї серце стає, до неї не їде швидка допомога, тому що у нас така реформа».

МОЗ заявляє: «Концепція змін у системі охорони здоров’я була розроблена експертами ще у 2014 році. Перед запуском трансформації системи охорони здоров’я і поданням проекту закону до Верховної Ради МОЗ провело серію консультацій із зацікавленими сторонами (пацієнтами, медиками, керівниками медичних закладів, органів місцевого самоврядування, місцевих адміністрацій) у всіх регіонах країни».

«У консультаціях, які проводилися у два етапи упродовж року, взяли участь 7,5 тисяч людей. На основі рекомендацій і зауважень було розроблено проект закону і подальший план дій втілення змін. Також з регіонами обговорювали проект концепції трансформації екстреної медичної допомоги», – додає відомство.

МОЗ наголшує, що з 27,3 мільйонів пацієнтів, які обрали свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, 70% задоволені ним (дані КМІС за березень).

«У світі саме на рівні співпраці пацієнта з лікарем первинної ланки «вирішують близько 70% усіх проблем зі здоров’ям, у тому числі – питання підвищеної температури, недопущення станів загострення хронічних хвороб чи профілактики захворювань».

Динаміка вибору свого лікаря і рівень задоволення громадян свідчать про підтримку трансформації охорони здоров’я і добре пропрацьований план змін, який реалізує нинішня команда МОЗ України у співпраці з урядом Володимира Гройсмана, місцевою владою, закладами охорони здоров’я, медиками і пацієнтами», – заявляє міністерство

Також у МОЗ наголосили, що виклики швидкої допомоги ніхто не скасовував, лише змінено правила виклику екстреної медичної допомоги.

«Нині понад 70% викликів швидкої – це непрофільні випадки. Екстрена допомога досі обслуговує ці випадки, через що часто не може вчасно надати необхідну допомогу людям у критичному стані, зокрема – дітям», – кажуть у МОЗ.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин