МОЗ затвердило перелік граничних цін на деякі ліки

17:42 24 Січня 2017

МОЗ затвердило перелік граничних цін на деякі ліки

Фото: Medical Fitness

Міністерство охорони здоров’я затвердило реєстр граничних гуртово-відпускних цін на лікарські засоби від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету 2 типу.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.

Щоб забезпечити доступними і якісними ліками якомога більше українців, розробили порядок розрахунку граничних цін на лікарські засоби за 21 міжнародною непатентованою назвою або діючою речовиною. Зроблено це в рамках урядового проекту «Доступні ліки.

«У більшості розвинених країн існує практика державної регуляції цін на лікарські засоби. Це дозволяє уникнути необґрунтованого завищення цін на ліки. З першого лютого реалізація ліків в аптечних закладах вище граничної ціни з урахуванням граничних надбавок (гуртової та роздрібної) та ПДВ буде неможливою. ПДВ на лікарські засоби та медичні вироби зменшиться до 2-5%», – зазначено в повідомленні.

Уряд встановлює максимальну гуртову торговельну надбавку на продаж ліків 5% з урахуванням усіх податків та зборів та максимальну роздрібну торговельну надбавку на продаж ліків на рівні 15% з урахуванням всіх податків та зборів.

Першим кроком є державне регулювання цін на ліки за трьома напрямами: серцево-судинні захворювання (65% від загальної смертності в Україні); цукровий діабет 2 типу (хворіють 1 млн українців); бронхіальна астма (суттєво впливає на якість життя 210 тисяч пацієнтів працездатного віку).

Референтну ціну на ліки в Україні встановлено в залежності від цін на подібний лікарський засіб по МНН у 5 сусідніх країнах: Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії.

Нагадаємо, МОЗ України відповіло на найпоширеніші запитання про медичну реформу, що надійшли на адресу міністерства.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин