Ми домоглися збільшення фінансування з бюджету на ремонт будинків, списаних з балансу ЖЕКів – Веремчук

15:30 4 Квітня 2019

Ми домоглися збільшення фінансування з бюджету на ремонт будинків, списаних з балансу ЖЕКів – Веремчук

Фото: 1551.gov.ua

Для підтримки співвласників багатоквартирних будинків, які списали з балансу ЛКП, у Львові ухвалили профільну програму, що передбачає велику частку фінансування містом при проведенні невідкладного і капітального ремонтів на умовах співфінансування з мешканцями.

Як повідомив один з ініціаторів і співавтор програми, керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук, над її положеннями тривало працювали спільно із головами успішних ОСББ, аби врешті вийти на оптимальну для львів’ян формулу співфінансування, повідомляє прес-служба політичної сили.

«До сьогодні діяла програма, в якій будь-які капітальні роботи у будинках проводилася у співфінансуванні за єдиною пропорцією: 70% з бюджету і 30% від мешканців. Для львів’ян такий відсоток здебільшого непосильний. Тож наполягли на збільшенні бюджетної частки до 90%. Зокрема, така частка фінансування від міста актуальна при ремонті окремих елементів будинку, модернізації ліфтів. А у випадку виведення будинків з аварійного стану фінансування з бюджету становитиме всі 100%. Важливо, що в програмі детально розписали види робіт, які проводитимуться на умовах співфінансування. Обов’язковою є заміна старих інженерних мереж. Відсоток співфінансування вираховуватиметься залежно від площі будинку: чим вона менша, тим більша частка від міста. Також зробили градацію часток співфінансування залежно від поверховості будинків при ремонті покрівель: від 70 до 90% частки міста», – пояснює депутат.

За його словами, необхідність невідкладно ухвалити таку програму передусім пов’язана з тим, що триває списання всіх багатоквартирних будинків із балансу ЛКП. Водночас стан багатьох будівель – незадовільний.

«Найбільше мешканців турбувало, що їм доведеться самостійно власними грошима вирішувати комунальні проблеми, які місто накопичувало десятиліттями: десь через брак коштів, десь через неналежну роботу ЖЕКів. Натомість програма співфінансування, в якій головним джерелом коштів для ремонтів залишається міський бюджет, – це суттєва підтримка. А ще це стимул для мешканців, які розумітимуть, що не залишаться сам на сам із проблемами, створювати ОСББ і ставати повноцінними господарями у своєму домі», – додав Валерій Веремчук.

Leopolis.news

* Публікація у рамках Програми висвітлення діяльності міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів у засобах масової інформації

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин