На Львівщині з’явилися фейкові оголошення про перевірку списків призовників під час голосування (ФОТО)

09:17 22 Березня 2019

На Львівщині з’явилися фейкові оголошення про перевірку списків призовників під час голосування (ФОТО)

Щонайменше у двох районах Львівської області невідомі розклеїли фейкові оголошення про те, що на виборчих дільницях у день голосування перевірятимуть та узгоджуватимуть списки призовників.

Про це повідомляє прес-служба Громадянської мережі ОПОРИ.

У Бродівському та Сколівському районі невідомі розклеїли оголошення про те, що у зв’язку з призовом на строкову військову службу, який розпочнеться у квітні, 30 та 31 березня у людних місцях — зокрема на виборчих дільницях — перевірятимуть та узгоджуватимуть списки громадян, які підлягають призову. Роздруківки формату А4 розміщено на стовпах та дошках оголошень.

«Над текстом в таких роздруківках зображено герб України. У самому тексті його автори посилаються на статтю 15 на Закону «Про військовий обов’язок і військову службу», у якій визначено призовний вік, а також статтю 335 Кримінального кодексу, котра передбачає кримінальну відповідальність за ухилення від служби. Для довідок вказують телефонні номери Львівського обласного військового комісаріату (які є у вільному доступі в інтернеті). Однак, варто звернути увагу, жодних згадок, що інформацію поширює саме цей орган у тексті немає», – зазначають у повідомленні.

У коментарі спостерігачам ОПОРИ прес-офіцер Львівського обласного військового комісаріату Володимир Фітьо заявив, що комісаріат ніяк не причетний до виготовлення та поширення описаних оголошень.

«Є така інформація, що певні невідомі особи розклеюють такі оголошення і вказують в них номер Львівського обласного військового комісаріату. Насправді, жодних заходів на виборчих дільницях обласний військовий комісаріат та районні військові комісаріати проводити не будуть. Призовна кампанія стартує 1 квітня, не раніше», — зазначив Володимир Фітьо.

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області Тарас Радь пояснює: «Поширення завідомо неправдивих оголошень варто розцінювати як форму «чорних» передвиборчих технологій. Метою, яку переслідують невідомі особи у цьому випадку, є  зниження явки виборців у день голосування серед чоловіків призовного віку від 18 до 27 років. Незважаючи на спростування зі сторони обласного військового комісаріату, для частини виборців така дезінформація буде достатньою підставою не піти на вибори 31 березня».

Фото: ОПОРА

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин