«Нафтогаз» має зменшити ціни на газ для населення, а не підвищити – Кабмін

19:09 17 Квітня 2019

«Нафтогаз» має зменшити ціни на газ для населення, а не підвищити – Кабмін

Відповідно до постанови № 293 уряду, НАК «Нафтогаз України» з 1 травня 2019 року може не підвищувати ціни на газ для населення.

Про це йдеться у листі Міністерства енергетики та вугільної промисловості до НАК «Нафтогаз України», повідомляє прес-служба відомства у «Facebook».

«Державна компанія НАК «Нафтогаз України», відповідно до Постанови КМУ №293, зобов’язана з травня знизити ціни на газ для населення. Якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, населення не може платити більше», – йдеться у листі.

На переконання юристів Міненерговугілля, щоб продавати газ населенню дешевше, скасовувати спецобов’язки Нафтогазу не обов’язково.

«Стаття 11 Закону України «Про ринок природного газу» не обмежує повноважень Уряду щодо кількості актів, які мають бути прийняті стосовно покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку. Міненерговугілля звертає увагу НАК на те, що, згідно зі статтею 17 Конституції України, всі постанови і розпорядження, які видає Кабінет міністрів України, є обов’язковими до виконання», – зазначили у Міненерговугіллі.

У відомстві нагадали, що Кабінет міністрів України 3 квітня 2019 року ухвалив постанову №293, яка надає можливість Нафтогазу знизити ціни на газ для населення.

«Згідно з урядовим рішенням, якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, Нафтогаз зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживачам за умови передоплати. Якщо ціна для промисловості зростає, Нафтогаз має продавати газ для населення за ціною, визначеною Постановою КМУ № 867», – пояснили у міністерстві.

«Нафтогаз» з травня підвищує ціну газу для населення

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин