Нардеп Ігор Попов: Позачергові вибори до ВР можуть оголосити до 27 травня

09:37 12 Квітня 2019

Нардеп Ігор Попов: Позачергові вибори до ВР можуть оголосити до 27 травня

Фото: apostrophe.ua

Позачергові парламентські вибори можуть оголосити до 27 травня, щоб у Раду потрапили представники політсили лідера президентських перегонів.

Про це народний депутат України, заступник голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Ігор Попов написав у блозі для «Української правди».

«Штаб лідера рейтингів також чудово розуміє, що перемога може стати для них пірровою, і до осені у них залишаться лише залишки повноважень та електоральних рейтингів. І логічний вихід для них – провести парламентські вибори не 27 жовтня, а на три місяці раніше. Тоді під прапором нового президента можна отримати свою коаліцію і навіть конституційну більшість під окремі рішення», – пише Попов.

За його словами, юридичні підстави дострокового припинення повноважень Верховної Ради зараз досить сумнівні.

«Найбільш реально послатися на те, що коаліції у Раді давно вже немає, нову не створювали, і тому право на розпуск з’явилося давно ще у минулого Президента. В інших умовах такі мотивації звучали би натягнуто. Проте, в разі отримання 70% голосів у другому турі, на фоні імітації роботи Радою в останні півтора місяці – на її захист висловиться мало хто. А потім – переможців не судять», – вважає нардеп.

На його думку, важливою в цьому буде позиція Заходу. «В разі гарантії попадання певних осіб до нового парламенту та обіцянок забезпечити невідворотність деяких важливих для Європи реформ – Захід може делікатно не помітити юридичних нестиковок. Для Франції та Німеччини може стати додатковим аргументом готовність нової Ради пришвидшити прийняття рішень з політичного блоку Мінських домовленостей, і відповідно розблокування відносин з РФ», – припускає Ігор Попов.

Він нагадує, що Верховна Рада восьмого скликання набула повноважень 27 листопада 2014, відповідно, її не можна розпустити після 27 травня 2019.«Інаугурація новообраного Президента може відбутися між 3 травня та 1 червня. Відповідно, від дати інаугурації залежить, чи отримає новий президент час для випуску відповідного указу. А пакет політичних реформ можна прийняти навіть після указу, адже навіть у випадку проведення позачергових виборів чинний склад Ради буде працювати до початку вересня», – вважає Ігор Попов.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин