Нас чекає черговий газовий шантаж Російської Федерації – Соболєв

19:00 1 Березня 2019

Нас чекає черговий газовий шантаж Російської Федерації – Соболєв

Фото: Уніан

31 грудня цього року спливає термін дії газотранзитної угоди, яка дає в бюджет України щороку 3,2 млрд доларів прямих платежів від Російської Федерації, а чинна влада не демонструє жодних дій для її продовження або впровадження альтернативних договорів.

Про це заявив заступник голови партії «ВО «Батьківщина», народний депутат України Сергій Соболєв під час прес-конференції у Львові, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Політик зазначив, що газотранспортну угоду було підписано так, що Росія зобов’язана оплачувати за 110 млрд кубів газу транзиту, незважаючи на те, скільки палива вона пропустила.

«Як думаєте, чому тепер, коли закінчується ця угода, Путін такими темпами форсує будівництво? Бо досі, скільки б вони не пропускали по цих потоках, нам все одно була гарантована оплата щорічно. Що замість цього теперішня влада запропонувала? Є хоч одна пропозиція? Жодної», – сказав нардеп.

Він нагадав, що торік російський газ коштував 180 доларів за тисячу кубічних метрів, а населення та підприємства платили за нього в рази більше.

«Проаналізуйте ціну так званого словацького та угорського газу, хоча ми усі розуміємо, звідки він насправді. Це паливо для нас коштує 300 доларів. Хто на цьому наживається щодня, маючи 120 доларів з тисячі кубометрів тільки на різниці? Команда Порошенка. І ще одне. Найдорожчий газ, який видобувають в Україні, коштує 90 доларів за тисячу кубометрів. Під дозвіл продавати його по 320 доларів прийняли спеціальне рішення НКРЕКП. Всі ми знаємо, хто контролює національну комісію сьогодні – президент Петро Порошенко. Вони купують газ по 90 доларів, продають його по 320 у Європу і розказують, що немає газу в Україні», – розповів Сергій Соболєв.

«Чому після Стокгольма замовкли ті, хто найбільше кричав про невигідні газові угоди? Бо з’ясувалося, що вони є вигідні. А що буде після 31 грудня цього року, ніхто не знає. Нас чекають дуже важкі часи. Я повністю згоден із прогнозом НАК «Нафтогаз» про те, що нас чекає черговий газовий шантаж Російської федерації. Як ми до нього готові, наразі не можу сказати. Але новому президенту Тимошенко доведеться з нуля починати нові переговори. Однак це уже будуть абсолютно інші умови: практично добудований «Північний потік-2»,  майже введений у експлуатацію «Південний потік». Це будуть дуже важкі переговори! Чим займалася ця влада 4,5 роки при Порошенкові і попередня при Януковичеві, ми вже побачили. Найкраще, що вони придумали, – це Харківські угоди», – сказав народний депутат

Він додав, що «Батьківщина» пропонує сісти за стіл переговорів із найбільшими споживачами газу в Європейському Союзі, з партнерами у Сполучених Штатах і вийти спільно на переговори із РФ. В цих переговорах буде важлива умова: газ викуповують на кордоні з Російською Федерацією європейські газові компанії, а Україна пропонує їм вигідні умови транзиту.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин