Оксана Забужко: 21 квітня Україна здає тест на почуття реальності (ВІДЕО)

16:28 15 Квітня 2019

Оксана Забужко: 21 квітня Україна здає тест на почуття реальності (ВІДЕО)

Відома українська письменниця Оксана Забужко застерегла українців, що просування віртуального кандидата у президенти – це технологія, яка є частиною гібридної війни.

Про це Оксана Забужко розповіла на Київському безпековому форумі.

«Епоха розбомблених міст минула, почалась епоха розбомблених мізків, війн тонкого плану, в яких ментально завойована з відповідно розваленою картиною світу в голові жертва на полегкість і втіху завойовників готова ліквідувати себе сама. Найефективнішою зброєю масового знищення у 21 столітті буде вже не атомна бомба, якою Росія традиційно лякає світ, а цілком промислові, наразі ще грубі і недосконалі технології доведення цілих країн до масового божевілля і масового самогубства», – зазначила вона.

Забужко порівняла кандидата у президенти Володимира Зеленського із анімаційним персонажем серіалу «Чорне зеркало»:

«Внаслідок демократичних виборів у другий тур вийшов один із кандидатів, котрий є абсолютно відртуальним. 5,5 мільйонів виборців проголосували за кандидата, якого можна порівняти із ведмедиком «Волдо» із серіалу «Чорне дзеркало». У третьому сезоні є епізод, коли анімаційний синій ведмедик стає важливим кандидатом на виборах, правда, займає друге місце. Це все завдяки тому, що людина, яка озвучує ведмедика, весь час критикує чинних політиків…

Він показує середній палець з екранів. Це викликає захват і схвалення широкої аудиторії. Ніхто не знає, хто його озвучує, хто пише сценарії і хто є режисером цієї п’єси. І ведмедик – віртуал, набір пікселів, голограма – вступає на політичну арену в ролі політичного симулякра. Саме це відбулося в Україні».

За словами Забужко, 21 квітня Україна здає тест на почуття реальності: «Якщо ми цей тест провалимо, це означатиме для всіх демократій, що двері для нових ведмедиків Волдо з невідомими сценаристами і режисерами за кадром будуть навстіж відкриті. Якщо ми витримаємо цей тест, це означатиме, що у людства у ХХІ столітті є шанс зберегти свої мізки цілими, а значить – культуру, цивілізацію, природу і цілу планету живою. Хотілось би на це сподіватися».

Оксана Забужко: Державу можемо несподівано втратити до кінця року

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин