Оксана Забужко: Державу можемо несподівано втратити до кінця року

09:33 10 Квітня 2019

Оксана Забужко: Державу можемо несподівано втратити до кінця року

Фото: apostrophe.ua

Українцям намагаються нав’язати віртуального кандидата у президенти, що є технологією.

Про це сказала письменниця Оксана Забужко в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV, пише Gazeta.ua.

«Всі підстави для дуже високого рівня тривожності в суспільстві безумовно є. І безумовно, давайте не приховувати цього самі від себе, ризик втратити зовсім несподівано і непомітно сьогодні державу, яку з-під нас можуть висмикнути уже до кінця року, як килимок із-під ніг. Цей ризик існує.

З минулого понеділка отримую масу інформації із західних джерел, видань, медій. Отримую сигнал тривожності – репутація України зараз тріщить. Після Майдану, тої відсічі, яку Україна дала російській агресії, всі оці чотири з гаком роки було круто, подорожуючи по світу, бути українкою. Було почуття гордості за свою країну і відчуття поваги, з якою на тебе дивляться, як на представницю своєї країни – як друзі так і вороги.

Зараз ось це почуття остраху перед тим, що нація готова вибрати comedian (комік, клоун), який в жодному інтерв’ю жодному з західних видань не спромігся відділити себе від свого персонажа.

Це почуття: «Що за нація? Що за люди? Що за суспільство? Що за країна? Вони якісь несерйозні?». Так, це технологія. Поза всяким сумнівом, Україна сьогодні стала знову в черговий раз на передньому краї ось цієї глобальної війни (називайте її гібридною). На нас ставиться безпрецедентний експеримент. А головне – ось це роздування, вкидання певних мемів, нагнітання невдоволення. І в кожному прикладі є російський слід.

Технології, які апробуються сьогодні на Україні. Я би сказала, виборча кампанія Володимира Зеленського, вона почалася не 3-4 місяці тому, не в Новорічну ніч, вона почалася всі 15 років тому. І всі ці 15 років ось це розкручування симпатичного образу Василя Голобородька, який збирається все змінити і з яким асоціюють його виконавця. Відбувається підміна. Вперше, саме тепер і саме в Україні», – сказала вона.

Забужко назвала кандидата Зеленського «голограмою».

«Володимир Зеленський – це сума певних позитивних емоцій, зв’язаних із шоу-бізнесом, гумором, усмішкою, рекламою. Це ось той віртуал, який з другого боку впроваджує непомітно і не нав’язливо дуже агресивну мову ненависті устами свого персонажа.

Ви взагалі в курсі, чим закінчується «Слуга народу»? Розстрілом парламенту. Це реклама розстрілу парламенту. В українському просторі вкидається ось такий дискурс, котрий і називається каналізацією агресії. І це також технологія. Це атака на те почуття солідарності, єдність, яку ми вибороли кров’ю на Майдані і в боях.

Ми дуже і дуже вразливі сьогодні», – заявила письменниця.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин