Опоблок намагається блокувати підписання закону про мову

14:27 25 Квітня 2019

Опоблок намагається блокувати підписання закону про мову

Фото: Укрінформ

Нардепи з «Опозиційного блоку» подали два проекти постанови про відміну мовного закону, таким чином заблокувавши підписання законопроекту про мову Андрієм Парубієм та Петром Порошенком.

Новий законопроект (№ 5670-д-П1)

Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 25 квітня 2019 року про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”

Новий законопроект (№ 5670-д-П)

Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 25 квітня 2019 року про прийняття в цілому проекту Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”

«Реваншистам настільки ріже становлення української що вони готові робити будь-що аби відтягнути вступ в силу мовного законодавства. Тепер Верховна Рада має провалити цю постанову, щоб розблокувати підписання закону», – прокоментував ці спроби у себе на «Facebook» громадський діяч Андрій Смолій.

25 квітня Верховна Рада ухвалила закон »Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Законом закріплюється статус української, як єдиної державної (офіційної) мови – і вона стає обов’язковою для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави.

Публічне приниження чи зневажання української мови буде підставою для притягнення до юридичної відповідальності.

Відповідальність за порушення «мовного» закону відклали на 3 роки

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин