Ота вода, що в унітазі, і та вода, що на борщ, як золото будуть – академік Іван Кіш

13:04 26 Лютого 2019

Ота вода, що в унітазі, і та вода, що на борщ, як золото будуть – академік Іван Кіш

Фото: Leopolis.news

Україна та Львів, зокрема, беруть у Європі кредити на старі технології, тому житлово-комунальна платежі будуть постійно підвищуватися, але якість послуг не надто покращиться.

Про це заявив академік Академії будівництва та архітектури, заслужений працівник сфери послуг України Іван Кіш під час прес-конференції на тему «Реформування комунальної сфери міст та об’єднаних територіальних громад: замовчування проблем та шлях до катастрофи», повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Іван Кіш зазначив, що збалансувати систему житлово-комунального господарства у Львові можна лише вкладаючи у неї кошти, застосовуючи у цій галузі сучасні технології, а не «латаючи діри».

«Уявіть собі, у Львові є 1400 багатоквартирних будинків, з яких більшість – старі. Система опалення є централізованою, тобто вертикальною. До тих пір, доки у кожній квартирі не стоятиме лічильник на холодну воду, теплу воду, газ та світло, економії у нас не буде. Ми зараз започатковуємо нові технології, то варто ставити навіть лічильники на кожну батарею. Санація, реконструкція, нові технології, бо інакше матимемо проблеми. Скажу більше: ота вода, що в унітазі і та вода, що на борщ – як золото будуть. Кіловат електроенергії буде 20 грн», – сказав Іван Кіш.

Він наголосив, що чиновники у сфері комунального господарства повинні володіти знаннями, повинні постійно вивчати нові технології і перестати красти.

Голова ради директорів об’єднання «Укрсількомунгосп» Тарас Цюра в свою чергу зазначив, що головною складовою вартості комунальних послуг є енергоносії.

«Один із найголовніших і найболючіших питань зараз, як показує практика, у нас є вартість газу. Якщо ж його раціонально використовувати, то газ є одним із найдешевших видів опалення. Ми знаємо, що Україна на сьогоднішній день видобуває близько 20 мільярдів кубів газу і цього цілком вистачило б на покриття наших із вами побутових проблем. Але це можливо лише за умови, якби правильною була державна політика», – наголосив Тарас Цюра.

Він додав, що для вирішення проблеми із вартістю газу в Україні та його раціональним використанням, треба не кредити брати, а шукати інвесторів і робити для них комфортну платформу для роботи.

«Як відомо, в минулому під гарантію Сергія Тарути в Україну зайшли мільярди коштів, які були направлені на розвиток металургійної діяльності і у зв’язку із цим Індустріальний союз Донбасу став одним із найбільших гравців на цьому ринку. Тобто ця людина знає, як правильно та ефективно розвивати економіку», – сказав Тарас Цюпа.

Він також назвав абсурдною ситуацію, коли за кошти платників податків були збудовані газо- та водопроводи по всій Україні, а зараз компанії, які не вкладали у це нічого, беруть із людей немалі гроші за експлуатацію цих споруд.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин