Про зникнення стародруків з Львівської галереї мистецтв повідомили Нацполіцію, СБУ та прокуратуру

14:15 5 Січня 2017

Про зникнення стародруків з Львівської галереї мистецтв повідомили Нацполіцію, СБУ та прокуратуру

Фото: обласна бібліотека для дітей

Керівництво Львівської галереї мистецтв звернулось у прокуратуру та Нацполіцію із заявою про зникнення з відділу Музею мистецтва давньої української книги 95 стародруків, написаних кирилицею, та 2 рукописів.

Про це розповів директор Львівської національної галереї мистецтв Тарас Возняк під час прес-конференції сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Під час прес-конференції повідомили, що після призначення Тараса Возняка на посаду директора галереї було ініційоване проведення звірки наявності одиниць зберігання у відділах закладу. Було проведено інвентаризацію в палаці Потоцьких, у фондах палацу, а також у Музеї мистецтва давньої книги.

Тарас Возняк розповів, що в Музеї книги звірка триває. Наразі перевірено лише стародруки, написані кирилицею, але не перевірено стародруки на латині й бібліотеку.

«За результатами частини перевірки ми були шоковані та змушені звернутися до прокуратури, СБУ та Національної поліції. Кваліфікувати цю подію я не можу. Є безпрецедентна відсутність 95 стародруків у частині збірки та двох рукописів. Крім того, є ще факти підміни, коли один стародрук замінюють на інший, підтирають номери тощо. Масштаб катастрофи не порівняти з тими, які коли-небудь були в Україні», – наголосив директор галереї.

Він додав, що наказ про проведення звірки наявності в галереї видали 24 жовтня 2016 року. Для цього було створено кілька комісій. Робота комісії для перевірки стародруків, написаних кирилицею, завершилася 3 січня 2017 року.

За словами Тараса Возняка, перевірка стародруків «відбувалася дуже складно і з опором».

«3 січня о 18:00 я отримав акти, в яких написано про те, що не виявлено 2 рукописи із 58 записаних в інвентаризаційних книгах, та відсутність 95 інвентарних позицій у кириличному фонді. Зважаючи на цю інформацію, 4 січня я підписав наказ про те, що заввідділення Музею мистецтва давньої української книги Лариса Спаська повинна до 13:00 надати пояснення про відсутність рукописів. Однак пояснення не надано.

Другий пункт наказу передбачав створення комісії для вилучення інвентарних книг та карток інвентарного опису, ключів від фондосховища, а третій – перевірку наявності експонатів на експозиції музею до кінця. Четвертим пунктом наказу музей було переведено у фондовий режим, а наукових співробітників відділу відсторонили від виконання службових обов’язків», – пояснив директор галереї.

Крім того, Тарас Возняк зазначив, що розповів про зникнення експонатів до остаточного завершення перевірки фондів музею, бо боявся за життя охоронців музею, а також про те, щоб приміщення фонду не підпалили. Як написано раніше, наразі не перевірено латинські стародруки фонду музею та новіші книги.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин