Протиаварійні роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі потрібні негайно – Бабак

19:16 23 Січня 2017

Протиаварійні роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі потрібні негайно – Бабак

Директор Департаменту житлового господарства та інфраструктури Сергій Бабак під час робочого виїзду  на Грибовицьке сміттєзвалище озвучив інформацію щодо критичної ситуації, яка може бути спричинена зсувом на сміттєзвалищі.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«На сьогодні тіло полігону рухається. Якщо не провести жодних запобіжних заходів, і полігон буде рухатися далі, то відбудеться викид фільтратів на зовні. Відповідно щоб цього не допустити, цю частину полігону, яка зсунулася і продовжує рухатися, над нею потрібно зробити рівномірний купол. Це дасть можливість зафіксувати рухоме тіло полігону.

По-друге. Ми вже відпрацювали з науковцями один з методів очистки фільтратів, щоб привести їх до норми, і могти скидати в очисні споруди. Для цього потрібно побудувати ще одну дамбу. Якщо б стався порив існуючої дамби, то друга зможе його втримати. І саме ці роботи потрібно розпочати негайно», – сказав Бабак.

Місто уже звернулося до прем’єр-міністра про залучення коштів із резервного фонду держави. Також Львів готовий виступити в частині співфінансування цих робіт. Реальна сума робіт становить 50 млн. грн.

Також, щоб розпочати роботи потрібен дозвіл Малехівської сільської ради про виділення додатково земельної ділянки, куди б мала зайти будівельна техніка. Адже, відповідно до чинного законодавства, ми не можемо почати роботи на ділянці, яка не є виділена. Наразі такого дозволу в нас нема.

«Ми мали розмову з сільським головою Малехова, з депутатами Малехівської сільської ради. Зараз розробляються проект проведення протиаварійних робіт на полігоні. З ним будуть ознайомлені депутати і голова, щоб вони прийняли відповідне рішення, яке вважатимуть за потрібне.

Та вкотре наголошую, треба негайно приступати до виконання цих робіт. Якщо відбудеться зсув і відбудеться викид фільтратів, – це буде надзвичайна ситуація. Ми не маємо права її допустити, а навпаки, докласти спільних зусиль, щоб її випередити», – розповів Сергій Бабак.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин