Причиною пожежі у музеї-криївці УПА міг бути підпал – директор (ФОТО)

09:24 3 Січня 2017

Причиною пожежі у музеї-криївці УПА міг бути підпал – директор (ФОТО)

Фото: прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода»

2 січня о 12:04 у лісі с. Басівка Пустомитівського району в приміщенні «Музею-криївка підпільної типографії УПА» філії Щирецького музею пам’яті жертв Сталінських репресій (завідувач сектору Попович Іван Іванович) виникла пожежа.

Приміщення знаходиться в землі, стіни та покриття оздоблені дерев’яним брусом. Вогнем знищено музей та експонати на площі 120 кв. м, повідомляє департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

Внаслідок пожежі загиблих та травмованих немає. Пожежу ліквідовано о 12:55 підручними засобами. На ліквідацію пожежі залучались: АЦ ДПРЧ-25 м. Пустомити (3 чол.), ОГ Пустомитівського РВ.

Причини події – з’ясовуються, проводиться дослідча перевірка.

muzej-kryyivka-1

Як розповів директор музею-криївки Іван Попович, що 1 січня для відвідувачів завершилася остання екскурсія.

«Сьогодні (2 січня – ред.) прийшов до криївки, аби зарядити акумулятор для освітлення, але побачив, як криївка дотліває. Всередині металеву решітку від високої температури повністю покрутило», – зазначив Іван Попович.

muzej-kryyivka-2

Директор переконаний, що не могло бути такого, що під землею так щось зайнялося, щоб аж згоріла повністю вся криївка.

«На мою думку, зверху через віддушини, яких у нас шість, залили якусь горючу речовину і підпалили. Вважаю, що не випадково такий інцидент стався у ніч з 1 на 2 січня, коли націоналісти святкують 108-му річницю з дня народження голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери», – цитує Івана Поповича прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода».

«У криївці стояло чотири буржуйки, які час від часу працювали, щоб не було надто вогко всередині. Але уся криївка зроблена з грубої сирої сосни, мокра дубова підлога, і навіть якби багаття розвести посеред криївки, воно б не горіло. Переконаний, що це зовнішнє втручання!», – зазначив свободівець Роман Пришляк.

Музей-криївка УПА – меморіал, що розташований у селі Басівка Пустомитівського району Львівської області. Розташований на території Лапаївського лісництва в кварталі 38. Саме на цьому місці 16 серпня 1955 року відбувся бій між упівцями і загоном НКВС. Офіційне посвячення музею-криївки відбулось 7 вересня 2014 року. Сучасна криївка відбудована й облаштована за описом Володимири Кулик, яка свого часу жила у схованці і була в ній у час бою 1955 року. Навколо криївки проглядаються зарослі лінії оборони, а всередині розміщені експонати періодів польсько-української та Першої світової воєн, які точилися в околицях. Сьогодні тут зберігаються каганці, піч, друкарські машинки та побутові речі повстанців, також відтворені дворівневі ліжка-нари. В тунелі розміщена міні-каплиця, одним з експонатів якої є «Молитовник українського народу» (1947 року видання). Цілком новим приміщенням стала музейна кімната криївки, де розміщені накази на нагородження упівців та фото з зображеннями нагород, є брошурка «Літопис УПА», стенд з буфонами-грошима, світлини, листи Володимири Кулик тощо.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

hvl.jv

Стрічка новин