Путін хоче роздавати російські паспорти всім українцям

13:50 27 Квітня 2019

Путін хоче роздавати російські паспорти всім українцям

Фото: bbc.com

Президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що в Москві думають над тим, щоб надавати громадянство Росії у спрощеному порядку не тільки жителям ОРДЛО, а й усім українцям.

«Ми взагалі думаємо про те, щоб надавати в спрощеному порядку громадянам України наше громадянство», – заявив він на прес-конференції в Пекіні, повідомляє «Інтерфакс».

Крім того, президент РФ назвав «страшилками» твердження про те, що надання паспортів РФ жителям Донбасу дорого обійдеться російському бюджету.

«Я думаю, що в обговоренні цієї теми насамперед особливо з погляду «страшилок» для російського бюджету, для наших бюджетників, ось ці «страшилки» вкидаються, безумовно, тими людьми або тими політичними силами, які не хочуть, щоб Росія якось підтримувала людей, які проживають на Донбасі», – заявив він.

Президент РФ підкреслив, що рішення про громадянство не було спонтанним

«Ми все прорахували. І кількість можливих претендентів на наші паспорти, і кількість пенсіонерів з цього числа. Це приблизно одна третина з того контингенту, який, як ми вважаємо, може претендувати на наше громадянство», – відзначив Путін.

За його словами, витрати у зв’язку з наданням громадянства РФ жителям Донбасу можуть досягти 100 млрд рублів, але це цифра не за рік, а за кілька наступних років.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей. У відповідь Україна звернулася до Ради безпеки ООН. Володимир Путін заявив, що рішення про спрощений порядок надання російського громадянства для жителів непідконтрольних української влади районів Луганської та Донецької областей України має «гуманітарний характер».

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Стрічка новин